کد خبر: 12127

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۰۹ - ۱۸:۰۲

تقویت روابط اقتصادی مازندران و روسیه

تیتر 3 » مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران با اشاره به ارتقا شاخص‌های اقتصادی در توسعه روابط خارجی، گفت: روابط اقتصادی مازندران و روسیه تقویت می‌شود.

ایران و روسیه

به گزارش تیتر ۳ به نقل از خبر ارسالی اداره کل امور اقتصادی استانداری مازندران، مهدی گلچوب در جلسه برنامه‌ریزی سفر هیئت استان ولگوگراد روسیه، اظهار داشت: از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید، تلاش‌های بی شائبه ای برای برقراری ارتباط با کشورهای دنیا بخصوص کشورهای حاشیه دریای خزر انجام پذیرفت که خوشبختانه پس از برجام و حذف تحریم‌ها، این مسیر هموارتر شد.

وی روسیه را یکی از کشورهای هدف در این ارتباط برشمرد و افزود: روابط تجاری میان ایران و روسیه در چند ماه اخیر شکل تازه‌ای به خود گرفته و دو طرف، تمایل زیادی به افزایش و تسهیل روابط تجاری دارند که با وجود ارتباطات عمیق سیاسی دو کشور، روابط اقتصادی، رشد مناسبی نداشته و در ماه‌های اخیر، تلاش‌های ویژه ای برای توسعه مبادلات اقتصادی انجام شده است.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران افزود: مازندران در این عرصه، فعالیت چشمگیری داشته و با پذیرش چندین هیئت اقتصادی، تجاری و علمی از کشور روسیه توانست در انعکاس قابلیت‌ها و ظرفیت‌های استان، خوش درخشیده و مسیر این ارتباط و گسترش تجارت را فراهم آورد.

راه‌اندازی مجمع گفتمانی دیده‌بان شفافیت در مازندران

مجمع گفتمانی دیده‌بان شفافیت مازندران با حضور آیت‌الله علی معلمی عضو مجلس خبرگان رهبری و جمعی از نخبگان مازندران راه‌اندازی می‌شود.

مجمع گفتمانی دیده‌بان شفافیت مازندران با هدف ترسیم یک هندسه گفتمانی برای پیگیری و پایش عملکردها، پیشگیری فرهنگی از بروز تبعیض‌ها، اختلاس‌ها و تبانی‌ها، تولید و جمع‌آوری ثروت‌های نامشروع، رصد فرهنگی پیوندهای ناسالم قدرت و سیاست و حفظ و حراست از اموال عمومی‌و محیط زیست با حضور سلایق گوناگون سیاسی و فکری راه‌اندازی می‌شود.

نشست عمومی‌ مجمع گفتمانی دیده‌بان شفافیت ساعت ۱۴ پنجشنبه ۲۰ آبان‌ماه امسال در سالن سلمان هراتی مجتمع فرهنگی و هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌مازندران برگزار می‌شود.

مازندران پیشتاز ارائه تسهیلات در بسته رونق تولید

حسن خیریان پور، معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری مازندران در جلسه شورای معاونین استانداری مازندران گفت: مازندران با پرداخت تسهیلات ۲۴۰ میلیارد تومانی به ۶۱۰ واحد تولیدی در ارائه تسهیلات بسته رونق تولید همچنان در کشور پیشتاز است.

وی گفت: در حوزه کشاورزی ۴۵۲ طرح تولیدی ۱۰۰ میلیارد تومان و در حوزه صنعت ۱۵۷ واحد تولیدی ۱۴۰ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند.

خیریان پور تصریح کرد: در حال حاضر مازندران با پرداخت تسهیلات به ۶۱۰ واحد تولیدی گیلان با ۴۶۶ واحد تولیدی و هرمزگان با ۴۲۰ واحد تولیدی رتبه اول تا سوم را در کشور دارند.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو