کد خبر: 74100

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۴:۳۷

سیاست انگلیسی رئیس ورزش ساری

تفرقه بیاندازو حکومت کن ساده تر از مدیریت با تدبیر !!

اختصاصی تیتر 3: گاهی اتفاقاتی در عرصه ی سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و ورزشی جامعه رخ می دهد که با هیچ چرتکه ای قابل سنجش نیست! ...

اختصاصی تیتر ۳: گاهی اتفاقاتی در عرصه ی سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و ورزشی جامعه رخ می دهد که با هیچ چرتکه ای قابل سنجش نیست! مگر اینکه یا دیوانگان مسبب آن باشند یا مسئولان نادان…

 

دلیل این حرف هم این است که معیار و مقیاس این اتفاقات با هیچ سبک و سیاق مدیریتی سازگار نبوده و بر پایه هیچ تدبیر و درایتی استوار نیست …!

 

مثال بارز این ادعا هم اتفاقاتی است که این روزها در سازه مدیریتی ورزش ساری در حال رخ دادن است.. آنقدر این پبشامدها عجیب و بی برنامه هست که نمی توان اصلا دیگر برای ورزش ساری از نام اداره، سیستم ، دستگاه و یا حتی گروه استفاده کرد…

 

مسئولی که سعی دارد با سیاست انگلیسی تفرقه بیاندازو حکومت کن ، سکان بازی ای را به دست بگیرد که اساسا از ابتدا اصلا نیازی به این بازی زشت و پلشت نبود..

 

به طور صریح تر باید گفت مدتی است که میان برخی از اعضای جامعه ورزش دوومیدانی و برخی از اعضای جامعه فوتبال ساری اختلافات و بگو مگوهایی بر سر استفاده یا نحوه و چگونگی بهرمندی از فضای استادیوم شهید متقی وجود دارد… جر و بحثهایی که پس از مناسب سازی و تعمیرات این استادیوم و بازگشایی توسط پیمانکار ، با دمیدن دستگاه ورزش ساری بر صور ناسازگاری به وقوع پیوست .

 

اما چرا بگو مگو؟! چرا اختلاف نظر؟! قصه آنجاست که در ابتدای تابستان سالجاری به دستور اداره کل ورزش و جوانان ورزشگاه متقی تعطیل شد و ماه ها این استادیوم در دست تعمیرات رفت. در طی این مدت پیمانکار این مجموعه که در ابتدای تحویل گرفتن این ورزشگاه بود ، همچنین تیم های فوتبالی و ورزشکاران دوومیدانی که سال ها از این مجموعه استفاده می کردند با مشکلات زیادی مواجه شدند اما امید به بازگشایی دوباره آن ، با شکل و شمایل شکیل تر و امکانات مطلوب تر باعث شد تا صبورانه چشم انتظار بهره برداری دوباره باشند…

 

بالاخره انتظارات به سر رسید و این ورزشگاه بازگشایی شد…. پیمانکار مجموعه که از طریق مزایده و شرایط معلوم و منعقد شده این استادیوم را در اختیار دارد، برآن شد تا با دعوت همه ی دوومیدانی کاران و فوتبالی ها همگان را در استفاده از این ورزشگاه سهیم کند اما انگار دستگاه ورزش ساری که از ماجراجویی لذت می برد با کارشکنی و شانتاژ ورزشکاران فوتبالی و دومیدانی علیه هم نمی گذارد تا این غائله ختم به خیر شود.

 

سیاستی انگلیسی که مشخص نیست رییس جوان و کم تجربه ورزش ساری قرار است از پس نمد این بزن بزن ها چه کلاهی برای خود ببافد ؟!!

 

مگر این دستگاه کارهای واجب تر از دخالت در امور اماکن وررشی ندارد ؟! مگر هدف از برون سپاری اماکن ورزشی کاهش دغدغه مندی نهادها و رسیدگی به الویت ها نیست؟! مگر در این اختلاف افکنی ها چه آورده ی مثبتی برای ورزش ساری وجود دارد که رییس تازه وارد اصرار برآن دارد؟! مگر نه اینکه در شرایط کنونی اقتصادی ورزش استان و شهرستان نیاز به درایت، تدبیر ، برنامه ریزی و آرامش بیشتری دارد؟! پس چرا این مسئول با این ندانم کاری ها التهاب ، تنش و اختلاف افکنی ها را دامن می زند؟!

 

اینجاست که به این نتیجه می رسیم چرا اغلب افراد دلسوز ورزش و نخبگان ساری از ورود به اماکن ورزشی مرکز استان در طی این مدت پرهیز می کنند و خود را وقف مدیریت این مجموعه ها نمی کنند زیرا مدیر دستگاه ورزش ساری دل جدا شدن از این ارث پدری خود را ندارد…

 

تمامی رشته های ورزشی از جایگاه و اعتبار خاص خود برخوردارند و گرفتن جایگاه و الویت از رشته ای و دادن آن الویت و جایگاه به رشته ای دیگر و فدا کردن آن ها در مسیر هم با اهداف پاک و سالم ورزشی مغایرت دارد و با هیچ دلیل و منطقی قابل پذیرش نیست.

 

باتوجه به اینکه طی اصل ۴۴ قانون اساسی و تاکید مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) به اهمیت بخش خصوصی و ایجاد شرایط مناسب جهت هرچه بهتر انجام شدن آن، نیاز است مدیریت دستگاه ورزش استان با همان تدبیر همیشگی و با دقت نظر بیشتری به مجموعه تابعه خود تاکید کند تا از دخالت های بی مورد در مدیریت اماکن ورزشی بپرهیزند تا بخش خصوص بتواند به نحو احسن و مطلوب یه امورات بپردازد چرا که هرجا این بخش به دور از حواشی و در آرامش و با استقلال کامل در عین تعامل ، به انجام امور پرداخت منفعت و سود حاصل از این کار به همه ی نهادهای ذینفع و جامعه ی هدف رسید که در افق کلان نوید دهنده ی آینده ای روشن شد.

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو