کد خبر: 74339

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۲۳:۲۰

تصویب بودجه سال ۹۸ شهرداری ساری در جلسه ی جنجالی!

اختصاصی تیتر ۳: سی و هشتمین جلسه شورای شهر ساری در حالی آغاز شد که می شد حدس زد جلسه آرامی نخواهد بود!   عشوری عضو ...

اختصاصی تیتر ۳: سی و هشتمین جلسه شورای شهر ساری در حالی آغاز شد که می شد حدس زد جلسه آرامی نخواهد بود!

 

عشوری عضو یکتای شورای شهر ساری، پس از ایراد سخنان مدینه رئیس شورا و کوروش یوسفی دبیر شورا ، مخالفت خود را با نحوه رای گیری و تصویب بودجه اعلام کرد.

وی که علت این مخالفت را عدم داشتن زمان کافی جهت بررسی عنوان کرد ، افزود: آیا می توان لایحه ای که به گفته ی خودتان ۶۶ ساعت زمان جهت بررسی آن صرف شد و تنها اعضای کمیسیون بودجه در آن حضور داشتند را تنها در دو ساعت تصویب کرد؟

 

اسفندیار عشوری خطاب به مسعود مدینه که سعی داشت وی را قانع کند که زمان کافی برای مطالعه ی بند بند لایحه را داشته و می توانست در جلسات حضور یابد، گفت: جلسه را به انحراف نکشان.. تو خوب بلدی چطور جلسه را پیش ببری!!

 

علی اکبر زلیکانی که علی رغم سعی خود برای رعایت سکوت ، نتوانست ساکت بنشیند با اعتراضی خطاب کردن عشوری گفت: این لایحه شفاف است و موارد آن به ریز بررسی شده است.

 

وی خطاب به اعضای حاضر در جلسه خواست که معقولانه و در چارچوب قانون حرف بزنند تا مورد تمسخر واقع نشوند.

 

تعدادی دیگر اعضای شورای شهر که موافقت خود را به صورت ضمنی در این رابطه بیان کرده بودند، در صحبت های جداگانه مخالفت خود را با اعتراض عشوری بیان و آن را درست ندانستند.

 

اما این اعتراضات و بگو مگوها به این حد آرامش باقی نماند و در دقایقی بحث های سنگینی بین زلیکانی و عشوری دو عضو شورای شهر ساری صورت گرفت که مورد اعتراض تعدادی از اعضای شورا واقع شد و هر دو را به آرامش و رعایت احترام صحن شورا دعوت کردند.

 

در نهایت لایحه بودجه شهرداری و سازمان های تابعه ی ساری با رقمی بالغ بر ۵۵۰ میلیارد تومان تصویب شد.

 

آن گونه که قاسم قاسمی سخنگوی شورای شهر ساری اظهار داشت از این رقم، ۳۶۴ میلیارد بودجه عمرانی و ۱۹۳ میلیارد بودجه جاری است.

 

وی تصریح کرد: بودجه سال ۹۸ شهرداری ساری افزایش ۱۳.۵ درصدی نسبت به بودجه سال ۹۷ دارد که ۷۷ میلیارد تومان از بودجه سال ۹۸ به درآمدهای پایدار اختصاص یافته است.

 

در این جلسه ی جنجالی، نمایندگان شهردار ساری اعم از معاونین و روسای سازمان های تابعه حضور داشتند و پس از اعلام پایان جلسه توسط مدینه رئیس شورای شهر ساری مجدداً برخوردهای تندی بین زلیکانی و عشوری صورت گرفت که نشان از اختلافات شدید بین این دو عضو شورا داشت. اختلافی که این دو عضو تصمیم گرفتند در جلسه ی غیرعلنی زبان به گفتن رازهای مگوی بگشایند.

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو