کد خبر: 12072

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۰۸ - ۱۷:۵۶

طبق بخشنامه وزرات کشور به استاندار مازندران

تشکیل خانه احزاب و ایجاد تعادل در مقابل افراط و تفریط در مازندران

تیتر 3 » مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری مازندران گفت : بزودی خانه احزاب در مازندران به عنوان نخستین استان کشور تشکیل می شود.

تشکیل احزاب

به گزارش تیتر ۳، جعفر قمی روز شنبه در همایش معاونان فرمانداران مازندران در فرمانداری نور گفت : براساس بخشنامه ای که از سوی مقام عالی وزارت کشور به تازگی به استانداری مازندران ارسال شده است خانه احزاب در مرکز این استان تشکیل و به تدریج در شهرستان های ان نیز فعال خواهد شد.
وی افزود : با شکل گیری خانه احزاب و درپی آن هم افزایی با فعالان سیاسی خطوط قرمز اولویت های نظام اسلامی مشخص می شود به گونه ای که مسئولان به ویژه معاونان فرمانداران می توانند در برابر افرادی که مقابل دولت افراط و یا تفریط می کنند لنگر تعادل ایجاد کنند.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری مازندران در ادامه با اشاره به انتخابات پیش روی ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در نظام اسلامی گفت : چنین اتفاقی از ابعاد مختلف بسیار حائز اهمیت است به طوری که رهبری فرزانه نیز برای نخستین بار مصلحت ندانسته اند که عده ای از افراد برای ریاست جمهوری نامزد شوند.
قمی افزود : باتوجه به فرصتی که تا زمان برگزاری این دوره از انتخابات باقی مانده است مسئولان و دست اندرکاران ذیربط باید از هم اکنون در شهرستان ها اطلس انتخابات را تکمیل کنند و ضمن آنکه انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز بسیار مهم است.
مدیرکل سیاسی انتخابات استانداری مازندران در ادامه با اشاره به عملکرد این دولت در نظام اسلامی گفت : یکی از مهم ترین دستاوردهای این دولت بحث برجام بود و در سایه چنین اتفاقی جنگی که علیه ایران اسلامی تدارک دیده شده بود ، رخ نداد.
وی همچنین با اشاره به برخورداری مازندران از مزیت های فراوان در حوزه های مختلف با ابراز تاسف اظهار داشت : این استان از لحاظ برخورداری از موقعیت های ممتاز در حوزه های گردشگری ، تاریخی ، فرهنگی ، سیاسی ، اجتماعی ، صنعتی و کشاورزی اگرچه دراین زمینه رتبه نخست در کشور را دارا است اما دربخش شاخص های توسعه رتبه هفتم را دارد.
مدیرکل سیاسی انتخابات استانداری مازندران تاکید کرد که از اینکه این استان نتوانسته است به تناسب موقعیت هایی که دارد به جایگاه واقعی اش دست یابد و دچار روز مرگی شده است مساله ای که باید بیشتر روی آن بررسی شود .
قمی در ادامه گفت که معاونان فرمانداران به عنوان بازوان حرکتی فرمانداران هستند ضمن آنکه باید از هرگونه افراط و تفریط دوری کنند همچنین دور نمای امور را ببینند و پیش بینی های لازم را داشته باشند.
فرماندار نور نیز ر این جلسه گفت : این شهرستان با برخورداری از قدمت تاریخی ، فرهنگی ، سیاسی ، اجتماعی و تربیت بزرگانی مانند شیخ فضل الله نوری ، نیما یوشیج پدرشعر نو ایران در سطح کشور از جایگاه ممتازی برخورداراست.
هادی خنجری افزود : نور از لحاظ موقعیت جغرافیایی جزو دومین شهرستان مازندران است و حدود ۶۳ درصد جمعیت آن نیز روستایی هستند ولی توزیع اعتبارات سطح استانی و ملی براساس شاخص های جمعیتی نیست.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو