کد خبر: 10322

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۱۸ - ۱۷:۰۳

دلاور حیدرپور

تسهیلات ویژه برای بازسازی واحدهای صنایع غذایی اعطاء می‌شود

تیتر 3 » رئیس سازمان جهادکشاورزی مازندران با تاکید بر نوسازی صنایع غذایی در استان گفت: تسهیلات ویژه برای بازسازی واحدهای صنایع غذایی اعطا می‌شود.

صنایع غذایی

صنایع غذاییبه گزارش تیتر ۳: دلاور حیدرپور ظهر امروز در همایش روز جهانی غذا در ساری اظهار داشت: ۱۶ اکتبر روز جهانی غذا بوده تا غذا برای همه افراد به‌ویژه کسانی که نیاز دارند به راحتی فراهم شود. تامین غذای سالم حق همه بشر در کره زمین است و هر ساله با تعیین شعاری تلاش دارد برای تامین غذای سالم و ایجاد امنیت غذایی گام بردارند.

حیدرپور بیان داشت: صنایع پیشین ما ابزار و امکانات را برای کشاورزان فراهم می‌کند که تولید بهتر کیفیت را فراهم می‌کنند و در صنایع پسین خود تولیدکنندگان هستند که در جهت تبدیل فرآوری، بسته بندی، درجه بندی، توزیع و رساندن به دست مصرف کنندگان اثرگذار هستند که این دو صنایع زنجیره‌ای است تا امنیت غذایی محقق شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی مازندران گفت: باید با برنامه‌ریزی درست مشکلات صنایع رفع تا تولید را افزایش داده و کیفیت را ارتقا دهیم و ضایعات محصول را کاهش و محصول با هزینه کمتری به دست مصرف‌کننده برسد.

حیدرپور بیان داشت: دو هزار و ۱۰۰ واحد صنعتی در استان پروانه بهره‌برداری دارند که هزار و ۶۰۰ واحد از وزارت جهاد کشاورزی و حدود ۵۰۰ واحد پروانه اخذ و بهره‌برداری خود را از سازمان صنعت، معدن و تجارت دریافت کردند که ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری این واحدها است.

دبیر صنایع غذایی مازندران نیز گفت: بانک اطلاعاتی واحدهای صنایع غذایی در استان در زمینه‌های لبنیات، آرد، فرآوده آردی، نوشیدنی، روغن، فرآوری گوشتی، بسته‌بندی، کشتارگاه و کنسرو از طریق جهاد کشاورزی، موسسه استاندارد، دامپزشکی و حضور در کارخانجات به عنوان یک مبنای اطلاعاتی مدنظر قرار گرفته است.

اسماعیل خاتمی مقدم افزود: صادرات نباید به‌گونه‌ای باشد که مواد غذایی را از سفره مصرف‌کنندگان حذف کنیم. یارانه‌ها باید صرف افزایش مصرف داخلی شود و اکنون ۴۲ درصد واحدهای در رنج سودآوری هستند و مابقی در نقطه سربسر و یا زیان قرار دارند و ۱۷ درصد واحدها دارای معوقات بانکی هستند.

خاتمی بیان داشت: در بسیاری از فروشگاه‌های اجناس خارجی وجود دارد که هیچ برخوردی با آنان نمی‌شود. ۱۰ هزار میلیارد تومان ارزش کل محصولات غذایی تولید شده در استان است که تولید روغن و لبنیات بیشترین تولید را دارند و بیشترین واحدها در آمل و ساری فعالیت می‌کنند.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو