کد خبر: 16249

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۲۲ - ۱۰:۰۴

تسهیلات اشتغال‌زایی در شرق استان مازندران افزایش یابد

تیتر 3 » فرماندار نکا با تاکید بر توسعه اشتغال در مناطق، گفت: تسهیلات اشتغالزایی در شرق استان مازندران افزایش یابد.

تسهیلات

به گزارش تیتر ۳ » جعفر احمدی بعد از شامگاه شنبه در جلسه شورای اشتغال شرق استان در نکا اظهار داشت: اشتغال نقش مهمی در توسعه و پیشرفت هر جامعه دارد که باید دستگاه‌های دولتی و بانکها تعامل بیشتری در زمینه اعطای تسهیلات اشتغال داشته باشند.

وی افزود: ۹۰ در صد تسهیلات مربوط به نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی(ره)و بهزیستی و مابقی مربوط به فنی و حرفه‌ای و صنعت و معدن و تجارت است. دستگاه‌ها در جذب اعتبار اشتغال همت کنند و بانکها نیز در اعطای تسهیلات نسبت به ضامن سخت گیر نباشند.

وی با تاکید بر جذب اعتبارات مرحله اول شهرستان در زمینه اشتغال در نهادها گفت: تمامی پرونده‌هایی که بابت ایجاد اشتغال به بانکها ارجاع شد ظرف یک هفته باید پرداخت شود و گزارشات لازم در کمیته اشتغال ارائه شود.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) نکا نیز گفت: امسال ۱۶ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال در زمینه اشتغال اختصاص یافت که ۱۱۷نفر به بانک معرفی و تسهیلات به ۴۰ نفر پرداخت شد.

سیدرضا ساداتی افزود: مددجویان اکثرا نیازمند این وام‌ها هستند که بانکها طبق تفاهم‌نامه باید در سریع ترین زمان نسبت به اعزای تسهیلات اقدام کنند.

رئیس فنی و حرفه‌ای نکا گفت: سال گذشته ۶۶ نفر در این مرکز آموزش پرورش قارچ دیدند و امسال نیز از ۱۵نفر  سه نفر مشغول فعالیت شدند. فنی و حرفه ای تلاش دارد رشته‌ها را به سمتی ببرد که منجر به اشتغال سریع شود.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو