کد خبر: 3200

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۱۷ - ۴:۰۷

ترفند خودرو سازان برای افزایش قیمت

  شرق پرس: با وجود اعلام شرکت‌های خودروساز مبنی بر افزایش حجم تولید، بازار خرید و فروش خودرو با کمبود عرضه و افزایش ...

 

هفته گذشته دو شرکت بزرگ خودروساز با انتشار اخباری اعلام کردند که تولید خودرو سواری در یک ماه و نیم گذشته در دو شرکت ایران خودرو و سایپا از مرز ۱۰۰ هزار گذشت اما شواهد بازار خلاف این صحبت ها را نشان می دهد و قیمت ها ی خودرو در بازار همچنان بالاست

 

 

شرق پرس: با وجود اعلام شرکت‌های خودروساز مبنی بر افزایش حجم تولید، بازار خرید و فروش خودرو با کمبود عرضه و افزایش قیمت انواع محصولات مواجه شده است. به عقیده کارشناسان، شرکتهای یادشده با این شگرد می کوشند همچنان نبض بازار خودرو تند باشد و قیمتها هر لحظه بالاتر برود.

این روزها در حالی از سوی شرکت های خودرو ساز اخباری مبنی بر رشد حجم تولیدات به گوش می رسد که بازار همچنان با کمبود عرضه خودرو روبه رو و این امر نقش به سزایی را در افزایش قیمت انواع خودروهای داخلی داشته است.

هفته گذشته دو شرکت بزرگ خودروساز با انتشار اخباری اعلام کردند که تولید خودرو سواری در یک ماه و نیم گذشته در دو شرکت ایران خودرو و سایپا از مرز ۱۰۰ هزار گذشت اما شواهد بازار خلاف این صحبت ها را نشان می دهد به نحوی که فروشندگان خودرو معتقدند هر ساله خودروسازان با نزدیک شدن به افزایش قیمت محصولات خود عرضه خودرو را در بازار محدود کرده و این امر افزایش قیمت ها را دنبال داشته است.

محمدی یکی از فروشندگان خودرو در رابطه با حال و هوایی این روزهای بازار خرید و فروش خودرو می گوید: قیمت خودروهای وارداتی به واسطه افزایش ۱۰ درصدی قیمت دلار و البته ۱۵ درصدی تعرفه واردات خودروهای ۲۰۰۱ تا ۲۵۰۰ سی سی با افزایش قیمت مواجه شده است .

وی در خصوص قیمت خودروهای داخلی نیز با اشاره به اینکه خودروسازان عرضه محصولات خود را در بازار محدود کرده اند، تصریح کرد: هم اکنون خودروهای پژو ۲۰۶ ، ال ۹۰ و انواع پراید در سطح بازار کم شده است و این امر افزایش قیمت ها را به دنبال داشته است.

این فروشنده خودرو اضافه کرد: البته با وجود آنکه در دو ماه اخیر پیش فروش های عادی و فوری از سوی خودروسازان صورت گرفته است اما باید بگویم این فروش ها فقط در کاغذ بوده و خودرویی به بازار عرضه نشده است.

به گزارش تسنیم فروشنده دیگری در بازار خودرو با گلایه از اینکه در فروش های شرکت های خودروساز فقط وابستگان و منتسبین به شرکت های خودروساز که اجرت هایی را پرداخت کرده اند موفق به ثبت در سایت فروش می شوند، گفت: خودروی صفر را در بازار به سختی می توان به صورت مستقیم از شرکت های خودروساز دریافت کرد و حتی در فروش های فوری ۳۰ روزه هم بی عهدی هایی انجام و خودرو ۷۰ تا ۹۰ روزه به مشتری تحویل داده می شود.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو