کد خبر: 11805

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۰۵ - ۱۱:۴۱

ترامپ: کلینتون باعث بروز جنگ جهانی سوم می‌شود

تیتر3: دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری گفت: برنامه کلینتون برای سوریه « منجر به جنگ جهانی سوم » خواهد شد ...

تیتر۳: دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری گفت: برنامه کلینتون برای سوریه « منجر به جنگ جهانی سوم » خواهد شد و علت آن احتمال درگیری نیروهای نظامی کشورهای مجهز به تسلیحات هسته‌ای است.

دونالد ترامپ در مصاحبه اختصاصی رویترز با او که بیشتر بر سیاست خارجی متمرکز بود افزود: شکست گروه داعش در مقایسه با متقاعد کردن بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه به کناره‌گیری از قدرت، از اولویت بالاتری برخوردار است.

او همچنین باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا را عامل وخامت در روابط آمریکا با فیلیپین در دوره رودریگو دوترته، رئیس جمهور جدید این کشور دانست.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، او تاکید کرد :« اگر در حزب ما اتحاد وجود داشته باشد ، ما در انتخابات در برابر هیلاری کلینتون شکست نخواهیم خورد.»

ترامپ درباره جنگ سوریه گفت: کلینتون با اتخاذ موضعی تهاجمی‌تر برای حل بحران سوریه ، می‌تواند آمریکا را وارد یک جنگ جهانی کند.

کلینتون ایجاد یک منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه را خواستار شده است. برخی تحلیلگران نگرانند محافظت از چنین مناطقی می‌تواند آمریکا را وارد درگیری مستقیم با جنگنده های روسی کند.

ترامپ افزود :« آنچه ما باید بر آن تمرکز کنیم ، داعش است. ما نباید بر سوریه متمرکز شویم. اگر ما به هیلاری کلینتون گوش دهیم ، وارد جنگ جهانی سوم خواهیم شد. در آن‌صورت شما دیگر با سوریه نمی جنگید ، شما باید با سوریه ، روسیه و ایران بجنگید. روسیه یک کشور مجهز به سلاح هسته ای است.»

او تاکید کرد:« مجبور کردن اسد به کناره‌گیری از قدرت در مقایسه با شکست داعش از اهمیت کمتری برخوردار است. از دیدگاه من ، اسد در مقایسه با داعش در درجه دوم اهمیت قرار دارد.»

این مصاحبه درحالی انجام شد که تنها دو هفته به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا باقی مانده است و نظرسنجی‌ها نشان می دهد ترامپ موقعیت خوبی ندارد.

ترامپ همچنین تاکید کرد اگر در انتخابات پیروز شود به استفاده از دموکرات ها در کابینه خود فکر هم نخواهد کرد اما در زمینه قانونگذاری با آنها همکاری خواهد کرد.

او افزود: در ۱۰۰ روز نخست ریاست‌جمهوری خود تلاش خواهد کرد مرز آمریکا با مکزیک را امن کند.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو