کد خبر: 7758

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۱۷ - ۷:۴۶

تحلیل بازی ایران و چین / مسعود شجاعی و دیگر هیچ …

تیتر 3 : تحلیل اختصاصی بازی ایران و چین، نمایش ضعیف میلاد محمدی و عملکرد فاجعه بار مسعود شجاعی، بهتر است ضربات ایستگاهی به فرد دیگری داده شود

تیم ملی ایران همچنان اول آسیا

تیم ملی فوتبال ایران نشان داد که واقعا در دو بازی  گذشته از قدرت هجومی ضعیفی بر خوردار است، کی روش فقط بر روی دفاع تمرکز می کند. در روزی که تیم ملی چین فوتبال ضعیفی به نمایش گذاشت و بازیکنان ایران در چند صحنه با پرس از جلو براحتی توپ را از چینی ها می گرفتند اما دستور کارلوس کی روش بر دفاع از نیمه زمین بود و نه پرس از جلو ! خصوصا در زمانی که دروازبان تیم چین تعویض شد و از ضعف بالایی برخوردار بود ایران باز هم از جلو پرس نکرد و از این فرصت استفاده نکرد.

با تحلیل اختصاصی تیتر ۳ همراه باشید پیشتر ورزش ۳ به این سبک تک تک نفرات را آنالیز کرد اما این آنالیز ایرادات اساسی دارد که تیم فنی تیتر ۳ به آن می پردازند و همچنین انتقاد هایی نسبت  به ترکیب تیم ملی و نحوه بازی ایران.

نگاهی به ترکیب ایران که مسعود شجاعی، و میلاد محمدی نباید در این ترکیب قرار می گرفتند :

علیرضا بیرانوند (۷ از ۱۰)

بیرانوند در دوبازی گذشته کلین شیت کرد و دروازه خودش را بسته نگه داشت، او درون دروازه ایران قرص و محکم است و اگر کمی بیشتر روی خروج هایش کار کند دروازبان کاملی خواهد بود. البته این کلین شیت ها با دفاع های خوب ایران همراه است.

میلاد محمدی (۴ از ۱۰)

میلاد محمدی بازیکن ضعیفی نشان داد، او تمامی سانتر هایش زمینی و کم جون بود و در چند صحنه براحتی با یک رو سر توپ ساده جا می ماند و در مجموع عملکرد ضعیفی داشت.

مرتضی پورعلی‌گنجی(۸ از ۱۰)

نمایش بی نقص پور علی گنجی باعث شد تا این بازیکن نمره ۸ را بگیرد. او در درفاع و در کنار سید جلال حسینی نشان دادند که زوج خوبی هستند.

سید جلال حسینی (۷ از ۱۰)

سیدجلال حسینی نیز نمایش بی نقصی داشت به غیر از صحنه آخر که بازیکن حریف را سرنگون کرد و آن هم روی اشتباه رامین رضاییان بود !

رامین رضائیان(۶ از ۱۰)

به غیر از چند پاس اشتباه و یک پاس رو به عقب مرگبار، که باعث شد از نمره وی کاسته شود، رامین رضاییان در این بازی یک مدافع راست تمام عیار بود رفت و برگشت دائم سانترهای زیبا و مواج تمام چیزی است که یک مربی آرزو دارد از بازیکنان کناری اش داشته باشد.

آندرانیک تیموریان(۶ از ۱۰)

کاپیتان تیم ملی ایران با بازی‌سازی و حرکات موثر بخش مهمی از برتری مطلق تیم ملی در نیمه اول بازی را شکل داد اما بعد از یک ساعت بازی توان بدنی آندو کمی پایین آمده بود. با این حال او در مسابقه امروز یکی از بهترین‌های تیم ملی بود  وتجربه‌اش به کار کی‌روش آمد.

سعید عزت‌اللهی(۷ از ۱۰)

هافبک وسط جوان تیم ملی که در بازی قبل هم خوب نمایش داده بود امروز هم پرتحرک و خشن و موثر بازی کرد اما دو فرصت عالی گل تیم ملی را مقابل دروازه چین از دست داد که می‌توانست نتیجه بازی را عوض کند. عزت‌اللهی در حال حاضر در بهترین فرم فوتبالی خود است و از بازیکنان بی‌جانشین تیم ملی به شمار می‌آید.

علیرضا جهانبخش(۴ از ۱۰)

علیرضا جهانبخش در دیدار امروز در حد انتظار بازی نکرد و بخصوص در ارسال ضربات کاشته به هیچ وجه در حد خود نشان نداد. این ستاره تیم ملی که در مسابقه قبلی با گل دقایق پایانی به شدت جلوه کرده بود، در دیدار مقابل چین کمتر از ستاره‌ای بود که در ذهن داریم.

باید تاکید کرد که بهتر است ضربات ایستگاهی که همواره یکی از فرصت های گلزنی ایران بوده به فرد بهتری داده شود.

مسعود شجاعی(۳ از ۱۰)

پاس های اشتباه، بازی شل و ضعیف و سرعت پایین واقعا جای نگرانی در تیم ملی به وجود آورده و تیم ملی ایران مطمینا با حضور دوباره این بازیکن در ترکیب به جام جهانی نخواهد رفت

وحید امیری(۴ از ۱۰)

شماره ۱۰ سابق تیم ملی در دو بازی گذشته آن طراوت و بازی تیغ‌دار گذشته را نمایش نداده که شاید به تفاوت شرح وظایف او بازمی‌گردد. امیری که در ابتدای مسابقه دروازه بان چین را با تکل محکمش مصدوم کرد، در کارهای تهاجمی کوچکترین توفیقی نداشت تا سرانجام جای خود را به مهدی ترابی بدهد. بازیکنی که بهتر از امیری نمایش داد.

سردار آزمون(۵ از ۱۰)

سردار دوباره گل نزد تا رکورد منفی اش به ۱۸۰ دقیقه برسد. او که با درخشش در رقابت‌های اروپایی به ایران آمده بود، در این دو مسابقه تلاش زیادی برای گلزنی کرد اما ضربات مطمئنی به چارچوب دروازه دو حریف نداشت. حالا منتظریم سردار دوباره در مسابقات سرنوشت‌ساز پیش رو برای تیم ملی بدرخشد.

 

 

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو