کد خبر: 2326

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۲۴ - ۱۱:۴۳

بیش از ۹ میلیون بی سواد در کشور وجود دارد

شرق پرس: مهدی‌زاده با اشاره به علل ترک تحصیل دانش آموزان عنوان کرد: تنها فقر و اشتعال دلیل ترک تحصیل دانش آموزان نیست ...

 

معاون آموزشی سازمان نهضت سواد آموزی کشور در این جلسه با اشاره به تشکیل نهضت سواد آموزی در این نشست گفت: در حال حاضر ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بی‌سواد در کشور وجود دارد که باید فکری برای این آمار و از ریشه کن کردن بی‌سوادی در جامعه انجام شود البته در این میان یکی از افتخارات نهضت سواد آموزی این است که بسیاری از معلم‌های کشور تنها برای سواد آموزی یک دانش آموز در مدرسه حضور پیدا می‌کند.

شرق پرس: مهدی‌زاده با اشاره به علل ترک تحصیل دانش آموزان عنوان کرد: تنها فقر و اشتعال دلیل ترک تحصیل دانش آموزان نیست و باید ریشه‌های اصلی آن را جستجو کرد زیرا که این افراد ورودی آن دنیای بی‌سوادی است و باید سعی کنیم تا مبانی ورودی به دنیای بی‌سوادی به صفر برسد که این امر تنها از دست آموزش و پرورش ساخته نیست و تمامی دستگاه‌ها باید در این امر مشارکت داشته باشند.

او گفت: در حال حاضر سه میلیون و ۴۵۰ هزار نفر بی‌سواد زیر ۵۰ سال در کشور وجود دارد که باید سعی کنیم هر ایرانی حداقل یک گواهی ابتدایی را داشته باشد که در این میان ۱۱ میلیون قشر کم سواد هم در جامعه وجود دارد.

معاون آموزشی سازمان نهضت سواد آموزی کشور با اشاره به اینکه باید اولیا بی‌سواد دانش آموزان در اولویت نهضت سواد آموزی قرار گیرند گفت: اولیای بی‌سواد دانش آموز باید در اولویت کاری قرار بگیرند که این افراد بیش از یک میلیون نفر هستند که در این میان در قم سه هزار و ۶۵۰ اولیا بی‌سواد وجود دارد./تسنیم

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو