کد خبر: 55624

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۱۸ - ۱۲:۲۱

با اجرای طرحهای فاضلاب در مازندران:

بیش از ۲۵ درصد جمعیت استان از طرحهای جمع آوری و تصفیه فاضلاب بهره مند می شوند

تیتر 3: مدیرعامل آبفاشهری مازندران، با اشاره به انجام اقدامات لازم برای اخذ تسهیلات از بانک توسعه اسلامی برای اجرای طرحهای فاضلاب در 5 شهر ...

تیتر ۳: مدیرعامل آبفاشهری مازندران، با اشاره به انجام اقدامات لازم برای اخذ تسهیلات از بانک توسعه اسلامی برای اجرای طرحهای فاضلاب در ۵ شهر استان گفت: با بهره برداری از این طرحها، بیش از ۲۵ درصد جمعیت مازندران از طرحهای جمع آوری و تصفیه فاضلاب بهره مند می شوند.

مهندس ذبیح الله ذاکری در نشستی با اصحاب رسانه با بیان اینکه این شرکت در بخش آب ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت شهری و روستایی استان را تحت پوشش دارد، گفت: تعداد مشترکین این شرکت ۵۸۸ هزار مشترک برابر با یک میلیون آحاد می باشد.

وی، جمعیت شهری برخوردار از فاضلاب را ۲۰۵ هزار نفر( ۴۷ هزار مشترک و ۸۶ هزار آحاد) اعلام و تصریح کرد: درحال حاضر در شهرهای ساری، بابل، بابلسر، جویبار ، نوشهر و چالوس تصفیه خانه فاضلاب با ظرفیت ۶۸ هزار و ۸۵۰ متر مکعب در روز فعال می باشد.

مهندس ذاکری، ضمن اشاره به اینکه در سال گذشته با پیگیرهای انجام شده ۵۵ میلیارد تومان اعتبار در بخش آب و ۶۶ میلیارد تومان در بخش فاضلاب تخصیص یافت، افزود: بر اساس قانون بودجه سال ۹۶ و مصوبه اولیه این قانون، در بخش اعتبارات ملی و استانی ۴۵ میلیارد تومان اعتبار در بخش آب و فاضلاب پیش بینی شد.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، با بیان اینکه شرکت متولی اجرای طرحهای آبرسانی و فاضلاب در مجتمع های مسکن مهر است، گفت: با پیگیری های صورت گرفته در سال گذشته ۷ میلیارد تومان برای مسکن مهرمیارکلا و شقایق ساری، پیلم کتی بهشهر و مسکن مهر جویبار هزینه شد.

مهندس ذاکری ادامه داد: امیدواریم تا پایان سال و با اعتباراتی که دریافت می شود خدمات آبرسانی را در مسکن های مهر به پایان برسانیم.

وی، با اشاره به پیگیریهای انجام شده در اخذ ۱۵۰ میلیون یورو تسهیلات از بانک توسعه اسلامی به منظور اجرای طرحهای فاضلاب در شهرهای قائمشهر، آمل، محمودآباد، تنکابن و رامسر اظهار داشت: به دنبال افزایش میزان تسهیلات به مبلغ ۲۸۱ میلیون یورو هستیم همچنین این تسهیلات برای مدت ۴ سال اجرایی ویک سال کار اداری از سال ۹۷ دریافت می شود.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران تصریح کرد: با اجرای طرحهای فاضلاب دراین ۵ شهر ، جمعیت برخوردار از طرحهای فاضلاب به ۴۵۷ هزار نفر می رسد که ۲۵ درصد از جمعیت استان را شامل می شود.

مهندس ذاکری، از تخصیص ردیف اعتباری به مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان برای مطالعه طرحهای فاضلاب طی مدت ۴ سال برای شهرهای نکا، بهشهر و گلوگاه با پیگیری مسئولان استانی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: با اجرایی شدن طرحهای فاضلاب در این شهرها ۱۰ درصد به جمعیت مشترکین فاضلاب استان افزوده خواهد شد.

وی، به اجرای عملیات ساخت مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهر ساری برای جمعیت ۱۰۵ هزار نفر اشاره کرد و افزود: به منظور بهره برداری از مدول دوم این تصفیه خانه ۸۰ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی می شود.

مهندس ذاکری، با اشاره به وجود طرح جامع آب در استان، خواستار تدوین طرح جامع فاضلاب شد و گفت: امیدواریم با این طرح سطح برخورداری جمعیت استان از طرحهای فاضلاب افزایش یابد.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه میزان بارندگی طی سالهای اخیر کاهش یافته است، اظهار داشت: کاهش بارندگی منجر به کاهش سطح روان آبهای موجود شده که این امر کمبود آب را تشدید نموده است لذا خانواده ها ملزم به مدیریت مصرف و استفاده صحیح از آب می باشند.

وی، با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید ۱۳۷ کیلومتر اصلاح و ۳۷۶ کیلومتر توسعه شبکه انجام و ۷۴ کیلومتر خط انتقال آبرسانی در استان احداث شد، گفت: در این مدت ۱۱ هزار و ۲۵۰ متر مکعب مخزن ذخیره احداث ، ۲۱ حلقه چاه حفر و ۱۹ حلقه چاه تجهیز و ۱۰ ایستگاه پمپاژ آب، تجهیز و وارد مدار بهره برداری شد.

مهندس ذاکری، کیفیت آب را خط قرمز تمامی شرکتهای آب و فاضلاب دانست و بیان داشت: کیفیت آب با سلامت افراد در ارتباط است تمامی همکاران ما تلاش می کنند آبی سالم و با کیفیت در اختیار مشترکین قرار دهند.

معاون بهره برداری آبفاشهری مازندران نیز در این نشست، گفت: ۹۰ درصد منابع آب استان از طریق سفره های آب زیرزمینی تامین می شود که طی سالهای اخیر در میزان بهره مندی از آبهای سطحی با استفاده از آب سد شهید رجایی ساری، میجران و البرز رشد خوبی را شاهد بودیم.

مهندس محمدرضا محمودی، با بیان اینکه تاسیسات آب رسانی و اعتبارات در نظر گرفته شده برای جمعیت ثابت استان می باشد تصریح کرد: در ایام تعطیل با افزایش دو تا سه برابری جمعیت مواجه می شویم که این امر منجر به کمبود آب در شهرهای مسافر پذیر می شود.

وی، با اشاره به تدوین نقشه راه و اجرای طرح زونهای ۱۰ گانه در استان مازندران به منظور رفع کمبود آب و استفاده از آبهای سطحی اظهار داشت: برای رفع کمبود آب و افت فشار نیاز داریم مشترکین نیز مصرف خود را بهینه و مدیریت نمایند.

معاون بهره برداری آبفاشهری مازندران، با اشاره به کیفیت آب شرب استان گفت: در مسایل کیفی آب حساس هستیم و سعی می کنیم آبی با کیفیت تولید و توزیع شود.

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو