کد خبر: 63553

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۵/۳۱ - ۷:۴۷

بیش از ۱۰۰ گروه دانش‌آموزی در مسابقه نور برنده شدند

به گزارش تیتر 3، دومین دوره برگزاری مسابقه دانش‌آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور جکی یینگ، به عنوان رویداد دانش ­آموزی جایزه مصطفی(ص) امسال برگزار می شود. مسابقه ...

به گزارش تیتر ۳، دومین دوره برگزاری مسابقه دانش‌آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور جکی یینگ، به عنوان رویداد دانش ­آموزی جایزه مصطفی(ص) امسال برگزار می شود.

مسابقه دانش­ آموزی نور، بهانه‌ای است تا دانش‌آموزان به انجام آزمایش­ های متفاوت علمی ترغیب شوند و نتیجه آزمایش‌های خود را در قالب فیلم‌های یک دقیقه‌ای به دبیرخانه مسابقه ارسال کنند.

اکنون داوری مسابقه دانش ­آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور جکی­ یینگ، به پایان رسید؛ در این مسابقه که از آذرماه سال گذشته شروع شد حدود دو هزار فیلم کوتاه ۶۰ ثانیه­ای از آزمایش­های علمی داوری شدند.

جذابیت نمایشی برای همگان، مهمترین شاخص‌ ارزیابی آثار است و پس از آن دقت علمی بیان موضوع، کیفیت اجرای آزمایش یا ساخت ابزار، تاثیرگذاری بر مخاطب و ارزش آموزشی اثر، میزان تلاش و همکاری گروهی در ساخت اثر، ملاک ارزیابی آزمایش­ها بوده و همچنین کیفیت ساخت فیلم و قابلیت نمایشی بودن فیلم در برنامه تلویزیونی هم حائز اهمیت است.

 ۲۳۱ دانش ­آموز در قالب ۱۰۵ گروه دانش ­آموزی در این مسابقه منتخب شده ­اند که دو گروه از آن­ها از کشور پاکستان و افغانستان هستند. در این مسابقه ۱۰۰گروه برتر باید انتخاب می ­شدند اما به دلیل هم رتبه بودن ۵ گروه از دانش ­آموزان ۱۰۵ گروه برگزیده شدند.

 منتخبین این مسابقه از استان­های تهران، کرمانشاه، زنجان، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، سمنان، کرمان، فارس، آذربایجان شرقی، گلستان، مرکزی، کردستان، البرز، خراسان رضوی، خوزستان، قم، همدان، زنجان، مازندران، یزد، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد هستند و مراسم اختتامیه و اهدای جوایز در ۱۰ شهریورماه سال جاری مصادف با عید قربان در محل تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می­ شود./خبرگزاری مهر

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو