کد خبر: 4173

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۳/۱۷ - ۱۶:۵۳

به چه کسی در چین ” دولتمرد لخت ” گفته می شود؟

شرق پرس:  در چین به مقام‌هایی که اعضای خانواده‌شان را به خارج می‌فرستند "دولتمرد لخت" می‌گویند، به این معنی که دیگر چیزی در ...

 

در چین به مقام هایی که اعضای خانواده را به خارج می فرستند “دولتمرد لخت” گفته می شود. در پی تحقیقات ضدفساد در استان گوانگ‌دونگ چین فاش شده است که همسران و فرزندان نزدیک به هزار نفر از مقام‌های این استان خارج از چین زندگی می‌کنند.

شرق پرس:  در چین به مقام‌هایی که اعضای خانواده‌شان را به خارج می‌فرستند “دولتمرد لخت” می‌گویند، به این معنی که دیگر چیزی در کشور ندارند و خودشان آماده خروج از کشور هستند.

تابناک به نقل از بی بی سی نوشت: حکومت چین بر این باور است که زندگی خویشاوندان مقام‌ها در خارج از کشور می‌تواند زمینه را برای انتقال پول‌های غیرقانونی فراهم کند و از این رو با فساد اقتصادی مرتبط است.

به گزارش رسانه‌های چینی بیش از ٨٠٠ نفر از این “دولتمردان لخت” در استان گوانگ‌دونگ تنزل رتبه گرفته و یا وادار به بازنشستگی پیش از موعد شده‌اند.

گوانگ‌دونگ، در جنوب شرقی چین، پرجمعیت‌ترین استان و بزرگترین اقتصاد این کشور است.

یک نظرسنجی که اخیرا در هفت شهر چین انجام شده است نشان می‌دهد ۷۵درصد پاسخ‌دهندگان مخالف حضور این مقام‌ها در پست‌های عالی هستند و نیمی از پاسخ‌دهندگان هم فکر می‌کنند که آنها در فساد دست دارند.

افکار عمومی در چین حساسیت بالایی درباره فساد اقتصادی نشان می‌دهد.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو