کد خبر: 4761

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۴/۰۵ - ۱۲:۰۱

به ازای هر ۲۲ نفر یک واحد صنفی در مازندران وجود دارد !

  به گزارش شرق پرس, به مناسبت روز اصناف شامگاه  چهارشنبه 4 تیر از معتمدین وپیشکسوتان اصناف استان با حضور ربیع فلاح استاندارمازندران ...

 

 عالمی نماینده اصناف بهشهر به نمایندگی از اصناف استان با اشاره به اینکه در استان به ازای هر۲۲نفریک صنف وجود دارد گفت : در مازندران ۱۶۰هزار واحد فعال صنفی مشغول فعالیتند که از این تعداد ۱۳۰هزار واحد دارای پروانه و۳۰هزار واحد فاقد پروانه اند که باید این موضوع به جدیت دنبال شود چون این تعداد بدون پروانه ضربه ای بر بدنه اصناف می زنند.

 

به گزارش شرق پرس, به مناسبت روز اصناف شامگاه  چهارشنبه ۴ تیر از معتمدین وپیشکسوتان اصناف استان با حضور ربیع فلاح استاندارمازندران  و محمد پورعمران رئیس صنعت معدن وتجارت استان ونمایندگان اصناف استان ومسئولین شهرستان آمل تجلیل به عمل آمد .

 در ابتدای این مراسم حمیدی مسئول اصناف آمل اظهار داشت:در زمان انقلاب اسلامی هم بازاریان واصناف نقش زیادی در جنبش های انقلابی داشته وتاثیر گذار ترین قشر در پیروزی انقلاب بودند وبه گفته امام راحل اصناف بازوی انقلاب هستند ونباید نقش مهم آنان را در این حرکتها نادیده گرفت .

در ادامه این مراسم عالمی نماینده اصناف بهشهر به نمایندگی از اصناف استان با اشاره به اینکه در استان به ازای هر۲۲نفریک صنف وجود دارد گفت : در مازندران ۱۶۰هزار واحد فعال صنفی مشغول فعالیتند که از این تعداد ۱۳۰هزار واحد دارای پروانه و۳۰هزار واحد فاقد پروانه اند که باید این موضوع به جدیت دنبال شود چون این تعداد بدون پروانه ضربه ای بر بدنه اصناف می زنند.

وی با بیان اینکه برای کارگران وکارمندان حالت استخدامی وجود دارد امااصناف از این شرایط محرومند گفت : اصناف امنیت شغلی ندارندودر حال حاضردر  مکان مشخصی ساماندهی نشده اند که در این رابطه قانون صنفی در جهت حمایت بیشتر از از اصناف باید اصلاح شود و فعالیت اصناف دستخوش بی قانونیها نشود  واگر دولت اصناف را ساماندهی وحمایت ویژه کند نرخ بیکاری هم کاهش پیدا خواهد کرد.

وی بحث ساماندهی دست فروشان و وانت داران را از مباحث مهم دانست واظهار داشت : متاسفانه با بساط کردن دست فروشان ووانت داران در نقاط مختلف سطح شهر فضای شهر زیبایی خود را از دست داده جلوه اولیه را نخواهد داشت  واین کار به بازار هم خدشه وارد می کند .

نماینده اصناف بهشهر با تشریح اینکه طبق آمار سخنگوی دولت آمار ۸/۵رشد منفی اقتصادی داشتیم واین رقم با تلاش دولت تدبیر وامید به ۲ رسیده است افزود:در رسیدگی به مشکلات  دولت باید به واقعیت های اقتصادی جامعه توجه کند وطبق وضعیت بازار مالیات دریافت کند و از افزایش مالیات ها جلوگیری کرده وبا برنامه ریزی برای صنف ها مشوق هایی مانند دادن یارانه برای این بخش ودادن تسهیلات کم بهره از این بخش حمایت کند .

به گزارش ایسنا وی گفت : قرار بود برای این بخش یارانه  در دستور کار دولت قرار گیرد که این امر هنوزمحقق نشده است .

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو