کد خبر: 2698

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۰۴ - ۹:۱۴

بهره برداری از اولین پارک ویژه بانوان در بهشهر

  شهردار بهشهر در مراسم بهره برداری از این پارک گفت : ساخت پارک بانوان پاسخ به خواسته جامعه زنان برای گذراندن اوقات ...

 

 

شهردار بهشهر در مراسم بهره برداری از این پارک گفت : ساخت پارک بانوان پاسخ به خواسته جامعه زنان برای گذراندن اوقات فراغت بود .

 

به گزارش شرق پرس، اولین پارک ویژه بانوان بهشهر روز سه شنبه همزمان با هفته گرامیداشت مقام زن در محل سابق پارک دانشجوی این شهر به بهره برداری رسید .

 

  آزموده شهردار بهشهر افزود : داشتن فضاهای ورزشی و تفریحی ویژه بانوان ضروری است و شورای شهر بهشهر نیز برای رسیدن به این هدف ، احداث پارک ویژه بانوان را در دستور کار خود قرار داد .

وی ادامه داد : این پارک با هدف ایجاد فضای تفریحی مناسب برای بانوان و استفاده از امکانات ورزشی در محیطی اختصاصی برای بانوان ساخته شده و به جز خرید زمین ، محوطه سازی ، ایجاد فضای سبز و تامین وسائل ورزشی که در سال ۸۶ انجام شد ، برای تبدیل به پارک بانوان و تامین تجهیزات ابتدایی تاکنون ۳۵۰ میلیون ریال هزینه شد.

فرماندار بهشهر نیز در این مراسم گفت : زنان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند و باید فضاهایی را مخصوص بانوان ایجاد کرد تا آن ها بتوانند با آرامش و امنیت اوقات فراغت خود را در آنجا سپری کنند.

محمدتقی نورزاد افزود : زنان برای حمایت از خانواده باید پیش از هر اقدامی متوجه سلامتی خود باشند و بدانند که سلامتی آنان با اجرای برنامه های منظم ورزشی نه فقط الگویی مناسب برای فرزندانشان خواهد بود بلکه ضامنی برای پیشگیری از بیماری های غیرواگیر از جمله پوکی استخوان و بیماری های قلبی نیز محسوب می شود.

وی ادامه داد : امروزه زنان زیادی در جهان به فعالیت های مختلف ورزشی مشغول هستند و زنان ایران شاید کمی بیش از ۶۰ سال است که به ورزش و ورزش کردن در هردو بخش عمومی و قهرمانی توجه کرده و دستاوردهایی نیز در حوزه قهرمانی کسب کرده اند.

سرانه فضای سبز هر بهشهری هم اکنون چهار متر و نیم است .

ایرنا

 

/انتهای خبر

 

.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو