کد خبر: 6958

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۰۱ - ۱۳:۲۴

رئیس کمیته شن و ماسه انجمن معدن خانه صنعت و معدن مازندران خبر داد

بزرگ‌نمایی نقش معادن شن و ماسه در آلودگی‌های زیست‌محیطی و کِدر شدن آب رود‌خانه‌های مازندران

رئیس کمیته شن و ماسه انجمن معدن خانه صنعت و معدن مازندران از بزرگ‌نمایی نقش معادن شن و ماسه در آلودگی‌های زیست‌محیطی و کِدر شدن آب رود‌خانه‌های مازندران انتقاد کرد.

به گزارش تیتر۳: عبدالرضا سرمستی با اشاره به کاربرد‌های شن و ماسه در ساخت و ساز‌ها، جاده‌سازی، پل‌سازی و اشتغال‌زایی قابل توجه آن، گفت: ۳ هزار و ۲۰۰ نفر در معادن شن و ماسه مازندران فعالیت می‌کنند و اشتغال‌زایی غیر‌مستقیم آن هم قابل توجه است.

سرمستی

وی با بیان اینکه معادن شن و ماسه زیر‌بنای فعالیت‌های اقتصادی و خدماتی مختلف است، افزود: قابلیت بالای معادن شن و ماسه در توسعه استان باید توسط مسؤولان مختلف دیده شود.

عضو هیأت مدیره و رئیس کمیته شن و ماسه انجمن معدن خانه صنعت و معدن مازندران به موانع فعالیت‌های معادن شن و ماسه مازندران اشاره و خاطر‌نشان کرد: بروکراسی اداری به کیفیت و کمیت فعالیت‌های ما ضربه وارد می‌کند و درباره نقش معادن شن و ماسه در آلودگی‌های زیست‌محیطی و کِدر شدن آب رود‌خانه‌های مازندران، بزرگ‌نمایی شد.

سرمستی بر لزوم رعایت عرصه‌های زیست‌محیطی تاکید کرد و با بیان اینکه استفاده از تکنولوژی مدرن برای رعایت کامل محیط‌زیست نیاز به مساعدت مسؤولان در ارائه وام کم‌بهره دارد، اظهار کرد: ما در معادن شن و ماسه امنیت سرمایه‌گذاری ضعیفی داریم که به علت دیدگاه برخی از مسؤولان درباره مخرب بودن فعالیت‌های معادن شن و ماسه است و دستگاه‌ها و تجهیزات ما پس از فعالیت و در صورت تغییر احتمالی شغل به آهن‌پاره تبدیل می‌شوند و ما با وجود دارا بودن مجوز‌های قانونی توسط برخی مسؤولان تعطیل می‌شویم.

رئیس کمیته شن و ماسه انجمن معدن خانه صنعت و معدن مازندران با بیان اینکه سوادکوه و آمل بیشتر‌ین معادن کوهی استان مازندران را دارا هستند و سرمایه‌ و زندگی خود را در این مسیر قرار دادیم و مجوز‌های قانونی را هم دریافت کردیم به برخی تصمیمات مسئولان ادارات و نهاد‌ها انتقاد کرد و افزود: ۲۵۰ نفر در معادن شن و ماسه اطراف غاز قلعه اسپهبد خورشید سوادکوه بیمه هستند و فعالیت معدنی می‌کنند و به‌راحتی با یک مصوبه تصمیم به تعطیلی معادن می‌گیرند و با این وضعیت سرمایه‌گذار رغبتی به سرمایه‌گذاری ندارد./فارس

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو