کد خبر: 6636

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۵/۲۱ - ۱۲:۴۳

نماینده مردم قائمشهر، سواکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس:

بزرگ‌ترین امتحان مجلس برخورد با فیش‌های حقوقی است

نماینده مردم قائم‌شهر، سواکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی نوع برخورد مجلس دهم با فیش‌های حقوقی را بزرگ‌ترین امتحان نمایندگان مجلس در این دوره اعلام کرد و گفت: مجلس به فوریت به طرح برخورد با فیش‌های حقوقی رای داد.

به گزارش تیتر۳، سید علی‌ادیانی‌راد در ارتباط با پیگیری انجام شده برای رفع مشکلات محور سواکوه اظهار کرد: در مجلس شورای اسلامی در همین ارتباط نطق بسیار سنگینی داشتم، به وزارت راه و شهرسازی هشدار جدی دادم که نسبت به رفع مشکلات این مسیر اقدام کند.

ادیانی راد

وی با اعلام اینکه به وزیر راه و شهرسازی درباره کم‌کاری محور سوادکوه التیماتوم دادم، افزود: اگر تا پایان مهر ماه اقدام جدی برای رفع انسداد محور سوادکوه ایجاد نشود، از ابزارهای نظارتی و از ظرفیت‌های مردم به بهترین نحو استفاده می‎کنم و درباره نحوه استفاده از حق نظارتی قانونی خویش تاکنون با کسی صحبت نکردم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در ارتباط با محور سوادکوه خبری خوشی در اختیار داریم که وزیر راه و شهرسازی مکاتبه‌ای با رئیس جمهور مبنی بر تامین اعتبار این مسیر اقدام داد که مقرر شد ۵۲ میلیارد تومان پول از طریق اوراق بهادر به این محور تزریق شود که مسؤولان در حال دریافت فرایند اعتبارات هستند.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مشکلات جدی برای تکمیل این مسیر وجود دارد، پیمانکار طرح مبلغ ۶۰ میلیارد تومان از دولت مطالبه دارد و پس از بررسی مشخص شد که این بدهی مربوط به دولت قبلی بوده و دولت دهم بنا داشت در غالب پروژه مهر نسبت به تکمیل و افتتاح این طرح اقدام کند.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر در این مسیر مسائل جدی‌تری داریم، افزود: آزادسازی اراضی مسیر اجرای طرح  انجام نشد، بهتر است مسؤولان و مجریان طرح نسبت به بازسازی معبر در ابتدا اقدام کنند تا بخشی از مشکلات ترافیکی منطقه رفع شود.

ادیانی اضافه کرد: به دلیل مشکلات ترافیکی، گاهی افراد مجبور می‎شوند ۱۲ ساعت در مسیر معطل شوند و از طرفی در برخی مواقع مردم برای انتقال بیماران با مشکل جدی ترافیک مواجه می‌شوند که باید برای این موضوع اقدام اساسی انجام شود.

وی تاکید کرد: عدم تکمیل محور سوادکوه قائم‌شهر نماد سوء تدبیر وزارت راه و شهرسازی است.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در ارتباط با برخورد دولت با فیش‌های نجومی گفت: بنده معتقدم در این مورد باید انصاف داشت، رئیس جمهور در این ارتباط بیانیه داد و  به صورت شفاف اعلام کرد که «بنده با کسی در این مورد تعارف ندارم، باید به صورت اساسی با این‌گونه موارد برخورد شود».

ادیانی‌راد خاطر نشان کرد: احساس می‎کنم دولت آنچه که در عیان و پنهان برخورد کرد مناسب بود و از دولت انتظار هم می‌رفت.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: طرحی در مجلس هشتم در دست بررسی بود که در این طرح مجلس دولت را  مکلف می‎کند که اگر اموالی از بیت‌المال به صورت ناحق برداشته شد، اصل مال باید به خزانه برگردد، این موضوع در مجلس فعلی به بحث و بررسی گذاشته می‎شود.

وی در ارتباط با نوع برخورد مجلس دهم با فیش‌های حقوقی آن را بزرگ‌ترین امتحان نمایندگان این دوره مجلس شورای اسلامی عنوان کرد و افزود: مجلس به فوریت به‌بررسی این مسئله رای داد.

ادیانی‌راد تاکید کرد: دریافت حقوق چند صد میلیون با مبانی انقلاب، عدالت اسلامی، انصاف و شرافت انسانی سازگاری ندارد در مملکتی که بازنشسته آن با چند سر عائله ماهانه ۵۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می‎کند، این ظلم مضاعف به مردم است از طرفی این موضوع به سخره گرفتن مسائل انقلاب اسلامی ایران است و همه دلسوزان انقلاب بدون اینکه از چه سبقه و جریانی هستند با این پدیده مردم ستیز باید مقابله کنند./فارس

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو