کد خبر: 2656

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۰۳ - ۴:۴۳

برگزاری دادگاه بابک زنجانی، بزودی

  شرق پرس: اميرعباس سلطاني، عضو كميته پيگيري پرونده بابك زنجاني در مجلس خبر داد كه تحقيقات اين كميته هم به پايان رسيده ...

 

 

عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: «ما موضوع ورود زنجانی به تامین اجتماعی را هم ضمیمه پرونده‌اش کرده‌ایم. ایشان بدهی‌ای نیز به تامین اجتماعی دارد که مبلغ آن هنوز در دست بررسی است.»

 

شرق پرس: امیرعباس سلطانی، عضو کمیته پیگیری پرونده بابک زنجانی در مجلس خبر داد که تحقیقات این کمیته هم به پایان رسیده و آنها قرار است پس از زنجانی سراغ پرونده تامین اجتماعی بروند که مرتبط با پرونده زنجانی است.

به گزارش تدبیر، او گفت: «زنجانی در همه زمینه‌ها سرک کشیده و دخالت داشته است. یکی از جاهایی که زنجانی در آن وارد شده تامین اجتماعی است مخصوصا در شرکت‌های زیرمجموعه «شستا». ورود زنجانی بسیار زیاد است. زنجانی هر جایی که رنگ و بوی تجاری یا منفعت مادی و غیرعادی داشته، ورود داشته است.»

عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: «ما موضوع ورود زنجانی به تامین اجتماعی را هم ضمیمه پرونده‌اش کرده‌ایم. ایشان بدهی‌ای نیز به تامین اجتماعی دارد که مبلغ آن هنوز در دست بررسی است.»

او ادامه داد: «پرونده زنجانی و پرونده سعید مرتضوی در تامین اجتماعی به هم بی‌ارتباط نیست. قصد داریم پس از پرونده زنجانی سراغ مرتضوی برویم و روی این پرونده کار کارشناسی انجام دهیم.»

سلطانی همچنین درباره روند رسیدگی کمیته پیگیری پرونده زنجانی به تدبیر گفت: «پرونده بابک زنجانی در قوه قضاییه تکمیل و به دادسرا فرستاده شد. ما هم در کمیسیون انرژی مجلس و همچنین کمیته پیگیری تحقیقات خودمان درباره این پرونده را انجام دادیم. زنجانی ۱۴هزار میلیارد بدهکاری به نفت داشت که ما آن را دنبال کردیم. اگرچه این بدهی به دولت برنگشته ولی توانستیم ثابت کنیم این بدهی وجود دارد زیرا زنجانی این بدهی را قبول نداشت و در نهایت اعتراف کرد که پول فروش نفت و میعانات گازی را به دولت برنگردانده است. البته زنجانی در ابتدا ادعا می‌کرد که این پول را برمی‌گرداند که معلوم شد دارایی‌اش در داخل کشور بسیار ناچیز است.»

نماینده مردم بروجن در مجلس تاکید کرد: «به زودی شاهد دادگاه بابک زنجانی خواهیم بود تا پولی که او از بیت‌المال برده است، برگردانده شود.»

 

/انتهای خبر

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو