کد خبر: 8037

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۲۰ - ۱۴:۱۸

حجت‌الاسلام نظری خادم الشریعه خبر داد:

برگزاری اجلاسیه بین‌المللی دکترین جهانی غدیر خم در تهران

تیتر 3: حجت‌الاسلام نظری خادم الشریعه ظهر شنبه در نشست با خبرنگاران بابیان اینکه از ۲۱ شهریور ماه تا اول مهرماه دهه غدیر نامگذاری شده ...

تیتر ۳: حجت‌الاسلام نظری خادم الشریعه ظهر شنبه در نشست با خبرنگاران بابیان اینکه از ۲۱ شهریور ماه تا اول مهرماه دهه غدیر نامگذاری شده است گفت: هفتمین اجلاسیه بین‌المللی دکترین جهانی غدیر خم با حضور مقامات کشوری و لشکری و مهمانانی از اقصی نقاط جهان در تهران برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام نظری، بابیان اینکه امروز ارتزاق بشر از وجود و برکت نسل پاک ابراهیمی است، گفت: شروع دهه غدیر با امتحان ابرهیمی آغاز و پایان این دهه با آغاز امامت حضرت علی (ع) و روز تکمیل دین همراه است.

وی، متذکر شد: اگر جامعه امروز بخواهد به تعاون، تعادل و تکامل برسد باید فرهنگ دهه غدیر را احیاء کند.

غدیر باید عاشورایی شود/ شور حسینی باید در دهه غدیر تسری یابد

 حجت‌الاسلام نظری خادم الشریعه، بابیان اینکه از مازندران پرچم غدیر را به اهتزاز درآوردیم تا غدیر عاشورایی شود، تأکید کرد: به دلیل اهمیتی که واقعه غدیر در دین و شریعت ما دارد بنا داریم المانی از غدیر دریکی از محورهای اصلی ساری که در معرض دید مسافران باشد و در محورهای منتهی به تهران و مشهد نصب کنیم.

نظری، افزود: دهه غدیر یک فرهنگ و یک نظریه مبارک است که می‌تواند با همدلی و هم‌افزایی همه نیازهای بشر را فراهم کند.

وی، بابیان اینکه هرساله همزمان با دهه غدیر اجلاسیه دکترین بین‌المللی غدیر برگزار می‌شود، گفت: امسال همزمان با این دهه و دردهم مهرماه هفتمین اجلاس بین‌المللی دکترین جهانی غدیر خم در تهران برگزار می‌شود.

نظری خادم الشریعه، افزود: ما می‌خواهیم با برگزاری اجلاسیه دکترین بین‌المللی غدیر، (دهکده جهانی معرفت) در جامعه امروز اثرگذار شود که در این صورت، شناخت غدیر امکان‌پذیر خواهد شد.

وی، با بین اینکه تئوریسن و ایده پرداز دهکده جهانی معرفت و دکترین بی بین‌المللی غدیر، حضرت آیت‌الله نظری خادم الشریعه است، بیان داشت: هدف از برگزاری دکترین به‌عنوان یک رویداد بین‌المللی این است که دشمنان بدانند شیعه همواره غدیر را شناسنامه خود می‌داند.

حجت‌الاسلام نظری ابراز داشت: امسال با عنایات خاصه امام زمان که میراث دار غدیر در ملک و ملکوت است بنا داریم اجلاس بین‌المللی دکترین غدیر در راستای استراتژیک و راهبردی اقدام و عمل برگزار شود.

وی افزود: این اجلاسیه با حضور شخصیت‌های لشکری و کشوری، اساتید حوزه و دانشگاه و مهمان‌هایی از کشورهای آمریکا، الجزایر، مصر، لبنان و … در تهران برگزار می‌شود.

نظری، خادم الشریعه اعلام کرد: برای اینکه غدیر عاشورایی شود این اجلاسیه بعد از دهه غدیر و همزمان با ماه محرم برگزار می‌شود زیرا معتقدیم غدیر و محرم اسلام و دین را زنده نگه‌داشته است و درعین‌حال پروبال شیعه غدیر و عاشورا است.

وی با اظهار اینکه ۱۰ جلسه برای تدوین محورهای مقاله برگزار شد و مقالات زیادی از داخل و خارج کشور به دبیرخانه ستا د غدیر ارسال شد، ادامه داد: شماری از مقالات از کشورهای آمریکا، مصر، الجزایر، لبنان و حدود ۲۰۰ مقاله هم از اقصی نقاط ایران به این دوره از اجلاسیه ارسال‌شده است.

حجت‌الاسلام نظری، بخشی از محورهای مقالات را شامل شعار سال و اقتصاد مقاومتی و … عنوان کرد و گفت: در هفتمین اجلاسیه دکترین غدیر بعد فرهنگی و علمی را برجسته‌تر کردیم زیرابه دنبال آنیم تا دهه غدیر را در دنیا ترویج کنیم.

حجت‌الاسلام نظری خادم الشریعه، با ابراز اینکه مقالات این دوره از اجلاسیه به شکل کتاب درآمده است، افزود: آنچه در تاریخ می‌ماند بعد علمی یک رویداد و موضوع است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به فاجعه منا اشاره کرد و گفت: آنان مهمان خدا بودند که به دیدار خدا نائل شدند و درعین‌حال این رخداد ننگ تاریخ بر آل سعود است که خود را خادم حرمین می‌داند درحالی‌که این فجایع اثبات کرد که آل سعود خائن البشریت است.

حجت‌الاسلام نظری، به حمایت آل سعود از وهابیت و صهیونیست اشاره کرد و افزود: وهابیت با دست داعش از ریشه کنده می‌شود لذا آل سعود هم چند صباحی نمانده است که به نابودی و فنا برسد.

 وی ابراز داشت: اگر ما شیعه به عقیده خود استوار باشیم هیچ بشری در دنیا نمی‌تواند بر ما ظلم کند.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو