کد خبر: 73469

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۲۷ - ۱۱:۳۴

سخنگوی راهداری مازندران:

برنامه‌های اجرایی یادبود قربانیان سوانح ترافیکی راهداری در مازندران تشریح شد

سخنگوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران گفت: برنامه‌های اجرایی یادبود قربانیان سوانح ترافیکی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران اجرا می‌شود.

به گزارش تیتر ۳ به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران، هوشنگ نصیری پرکوهی اظهار داشت: مسئله ایمنی در حمل و نقل جاده‌ای همواره از اهمیت خاصی برخورداربوده که آمار تصادفات و میزان خسارت‌های وارده این موضوع را تایید می‌کند.

 

وی افزود: از این رو و به منظور کاهش تصادفات و سوانح ترافیکی و آگاهی بخشی کاربران جاده‌ای به مقوله ایمن‌سازی و اجرای مقرارت و قوانین رانندگی از ۲۹ آبان تا یکم آذر  یادبود قربانیان سوانح ترافیکی در کشور برگزار می‌شود.

 

رئیس روابط عمومی راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران با اشاره به راه‌های ارتباطی در استان، تصریح کرد: راه‌های ارتباطی مازندران به دلیل حضور انبوه گردشگران و نزدیکی به پایتخت و برخورداری از مواهب طبیعی از اهمیت خاصی برخوردار بوده و از راههای بسیار پرترافیک محسوب می‌شود.

 

وی افزود: فاصله کم مراکز جمعیتی در مازندران و تراکم شهرها در این استان نیز اهمیت راه‌های  درون استانی را افزایش داده و موقعیت خاصی را از اوضاع حمل ونقل جاده ای راه های استان پدید آورده است.

 

نصیری پرکوهی به برنامه‌های ویژه این اداره کل در این ایام اشاره کرد و گفت: ساخت ویژه برنامه زنده تلویزیونی “راهبران” با حضور مدیران اداره کل و کارشناسان مربوطه، ساخت تیزرهای آموزشی و پخش از شبکه پنج استانی، ساخت فیلم کوتاه آموزشی با هدف آگاهی بخشی کاربران جاده ای، چاپ ویژه نامه خط لو با مضامین ایمنی ، فضاسازی مناسب درمحیط اداره کل و ادارات تابعه، برگزاری برنامه‌های ویژه کودک و نوجوان در مدارس استان، توزیع کلاه ایمنی رایگان در روستاهای استان، دیدار با خانواده‌های قربانیان سوانح ترافیکی، مانور ایمن‌سازی جاده ای، حضور در نماز عبادی _ سیاسی جمعه، پخش پیام‌ها و هشدارهای ایمنی به صورت زیرنویس از شبکه پنج استانی و درج مقالات و یادداشت‌هایی در خصوص اهمیت ایمنی در جراید و رسانه‌های مجازی از جمله برنامه‌های این اداره کل در این ایام است.

 

رئیس اداره روابط عمومی راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران به محورهاو اهداف مدنظر در این ایام اشاره کرد و گفت: استفاده از حمل‌ونقل عمومی کاهش ترافیک و مصرف سوخت و افزایش ایمنی، رعایت سرعت مجاز به‌ویژه در مناطق مسکونی و نزدیکی مدارس حاشیه راه‌ها ، پرهیز از رانندگی در حالت خستگی و خواب‌آلودگی و ساعات شب، بستن کمربند ایمنی کلیه سرنشینان به‌ویژه سرنشینان عقب و مسافران اتوبوس و گذاشتن کلاه ایمنی توسط موتورسیکلت‌رانان و سرنشینان آن‌ها جز محورهای اصلی برای اجرای برنامه های این ایام است.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو