کد خبر: 8622

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۳۱ - ۸:۳۳

با حضور استاندار مازندران در جلسه کارگروه توسعه صادرات؛

بررسی راهکارهای توسعه صادرات استان مازندران

تیتر 3 » جلسه کارگروه توسعه صادرات استان، به منظور انجام هماهنگی های لازم برای صادرات محصولات مختلف از جمله مرکبات و کیوی به ریاست استاندار مازندارن برگزار شد.

توسعه صادرات

تیتر ۳ » ربیع فلاح جلودار در این جلسه با اشاره به این که در ۵ ماهه نخست امسال ۴۸۵ هزار تن انواع کالا به میزان ۱۶۵ میلیون دلار از مازندران به بازارهای هدف صادر شده، بیان داشت: گر چه در برخی محصولات شاهد افزایش صادرات بوده ایم، لیکن باید به منظور تحقق اهداف بلند صادراتی استان همه بیش از پیش تلاش نمائیم.

استاندار با اشاره به پتانسیل ۵۰۰ هزار تنی صادرات محصول مرکبات و کیوی مازندران در سال جاری، بر هدف گذاری حداکثری صادرات این محصول تاکید کرد و یادآور شد: فرصت باقی مانده تا زمان صادرات مرکبات امسال اندک و مسئولیت دستگاه های مسئول بسیار سنگین است و لذا هیچ اقدام و عملی در این راستا نباید فروگذار شود.

مقام عالی دولت در مازندران، با اعلام این که در روز آتی با وزیر ارتباطات و رئیس کمیسیون مشترک ایران و روسیه به منظور پیگیری و رفع موانع پیش روی صادرات ملاقات خواهم نمود، خاطرنشان کرد: برنامه صادراتی استان با همکاری صنعت و معدن، اتاق بازرگانی و جهاد کشاورزی با محوریت اتاق تدوین و در این ارتباط تیمی تشکیل و طرح اولیه را ظرف یک هفته نهایی نماید.

استاندار تاکید کرد: یک پروژه ۵۰ هزار تنی صادرات کالا در گام نخست و یک پروژه ۱۰۰ هزار تنی در گام بعدی در این راستا با همه مسائل مرتبط با آن ارایه شود و پیگیری ها و هماهنگی های لازم نیز پیش بینی و با جدیت دنبال گردد.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو