کد خبر: 74063

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۸/۳۰ - ۱۶:۰۰

یوسفیان ملا:

برخی وزرای دولت ها ، مسئولیت و دلسوزی لازم را برای مازندران نداشتند

تیتر 3:به گزارش همولایتی  یوسفیان ملا نماینده مردم آمل و لاریجان در گفتگوی اختصاصی با این نشریه درخصوص عدم وفاق در استان با اشاره به ...

تیتر ۳:به گزارش همولایتی  یوسفیان ملا نماینده مردم آمل و لاریجان در گفتگوی اختصاصی با این نشریه درخصوص عدم وفاق در استان با اشاره به وجود مشکلات سیاسی در استان گفت : چنین چیزی را در استان های دیگر هم داریم اما نه به اندازه مازندران .

 

وی افزود: شهر های مازندران مشترک المنافع هستند سرمایه گذاری در یک شهر در همه جای استان تأثیر گذار است . مازندران کلانشهر است و منفک نیست اما متاسفانه این مرز و خط کشی و دیوار کشی را پیش خودمون کشیدیم 

در جلسه به من می‌گویند  تو که کلان نگری چرا به جاده هراز میرسی برو جاده کندوان را هم پیگیری کن!! گفتم هر کسی یک حوزه انتخابیه دارد 

 

وی ادامه داد:  همه می‌خواهیم آقای استان باشیم  من آملی من بابلی فرقی ندارد. 

 

 سرمایه‌گذاری در مازندران هزینه بر است

عضو فراکسیون مستقل ولایی درخصوص عدم همت لازم در توجه به توسعه عمرانی استان گفت: سرمایه‌گذاری در مازندران هزینه بر است زیرا در بخش زیربنایی کار زیاد است و با هیچ جای کشور قابل مقایسه نیست مثلا ما در جاده هراز از پل بلده تا کهرود کمتر از ۱۰ کیلومتر است که چهار بانده شده است که یا پل است یا تونل یا دیواره این ۹ کیلومتر بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شد یعنی هزینه برای دولت!  ما اسناد درآوردیم درست آزاد راه سیرجان _ کرمان ۱۰۵ کیلومتر است که ۱۱۰ میلیارد هزینه شده است به نظر شما یک وزیر که بخواهد آخر کار آمار دهد حاضر است این چند میلیارد را در ۹ کیلومتر هزینه کند یا ۱۰۵ کیلومتر !!

 

وی افزود: این هایی که آمدند احساس وظیفه نکردند بلکه به دنبال آمار خود بودند و چرتکه انداختند. بگدارید مثال بزنم. مسیر ریلی  بافت_ بندرعباس ۲۹۰ کیلومتر است اما کل مشکل ریلی ما کمتر از ۹۰ کیلومتر است ولی هیچ کس نیامد این ۹۰ کیلومتر را ریل بکشد و بلکه پول‌ها را برده است برای جایی که برایش از لحاظ گزارش آماری بصرفد. یا مثال دیگری بزنم، روزی که مسیر ریلی ترکمنستان_این چه برون خواست افتتاح شود وقتی حضور یافتیم اصلا در یک ربع یک ماشین هم نمی آمد ! این کارها سیاسی است.. شعار دادن و کمی است

 

احازه نمی دهم بابت پروژه های عمرانی ملی همشهری ام متحمل پرداخت هزینه شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلانی  با  اشاره به اینکه  اگر کسی بخواهد در مازندران کار کند باید پنج برابر هزینه کند ، گفت: ما در مازندران نیاز به وزرایی داریم که بگویند عیبی ندارد که هزینه دارد ما به دنبال رفع مشکلیم. 

 

وی ادامه داد: گرچه سخت بود مجاب کردن وزرا برای کار در مازندران اما در برخی موارد این کار را کردیم و دارد کار انحام می شود  علی رغم اینکه عده‌ای به ما انتقاد دارند که کار شما قانونگذاری است به شما چه فلان روستا جاده ندارد .بله اما اگر ما  نرویم نمایندها ی نرود  صحبت نکند، حقش را نمی‌دهند حق شهرش را نمی‌دهند حق استانش را نمی‌دهند  به طور مثال پردیس رودهن به شهید بابایی ۹ کیلومتر است که برای عبور از آن باید ۴۵۰۰ تومان عوارض بدهی، همین جاده هراز را یکی از روسای قوه دو سال و نیم پیش جلسه ایی گذاشت که مگر نمی خواهی جاده هراز را چهار بانده کنی، این آقای وزیر سرمایه گذار دارد که می تواند یک سال و نیم به شمال جاده بدهد  به او گفتم بله ،درست می کند اما وقتی یک آملی باید از آنجا رد شود می گویند هزینه اش رابده! یعنی همشهری من اگر پول ندهد می گوید پول نداری فقیری از آن جاده پشتی برو. بین دولت و من کدورتی شد  که نمی‌خواهی کار کنی! گفتم نه من می خواهم اما دولت باید پولش را بدهد. دولت عوارض گرفته مالیات گرفته باید پولش را صرف همین کارها بکند . با افتخار می گویم هیچکدام از پروژه های من فاینانس نیست و بلکه صددرصد دولتی  انجام شد .

 

یوسفیان ملا افزود: بله میتوانم سرمایه گذار بیاورم و همه دست بزنند اما اگر سرمایه گذار پول بخواهد و عوارض هم اینها را ده برابر کنند ما باید به مردم جواب بدهیم.

 

آمار ما را بیچاره کرد

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اطلامی با تاکید بر اینگه مازندران نه زمین دارد نه حاده،  اظهار داشت: اگر بخواهیم پالایشگاه بزنیم می‌گویند زمین نداریم اما در استان‌های دیگر این محدودیت وجود ندارد و این باعث فراری دادن هزینه کرد از سمت دولت می شود . کاملا هم روشن است چرا..

 

وی افزود: امار چیز خطرناکی است ،  آمار ما را بیچاره کرد من فقط می‌خواهم بگویم با گفتن اینکه ایتقدر ریل گذاشتم اینقدر فلان کار کردم اما نگویم آیا اصلاً این مقدار نیاز بود یا نه و اگر نیاز بود در جای خود ساخته شده یا نه که چیزی درست نمیشود.  

 

وی در خصوص حمایت از آخوندی گفت :  اگر از آقای آخوندی حمایت کردم دلیلش این بود که او معتقد بود باید در هراز هزینه شود البته از اسلامی هم حمایت می کنم. ببینید  یک تونل آبشار پلور  فقط ۷۰۰ متر است اما ۳۷ میلیارد تومان هزینه شد! کار سنگین زیرسازی برای ساخت و ساز پروژه ها باعث می‌شود که همه چیز هزینه‌بر شود دولت ول کند برود چون می گوید می‌تواند از این میزان هزینه جای دیگری استفاده کند که بگویند این مقدار من کار کردم نه اینکه بگوید ۳۷ میلیارد تومان فقط برای ۷۰۰ متری هزینه کردم

 

برای ایجاد منطقه آزاد تجاری فعل خواستن از سوی دولتها وجود نداشت

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت :برای ایجاد منطقه آزاد تجاری فعل خواستن از سوی آقایان وجود نداشت درست است که در مجمع نمایندگان بر سر این موضوع وفاقی نبود اما بهانه ای شد برای در رفتن دولت.  دولت اگر می‌خواست می‌توانست بگوید کارشناسی کردیم و فقط باید فلان جا بندر آزاد تجاری شود یا منطقه آزاد تجاری شود و قضیه بسته می‌شد و نمایندگان مازندران هم نمی‌توانست رأی ندهند و مخالفت کنند چون فردا یقه شان را می‌گرفتند .

 

 

 باید بگویم نه ریل داریم نه شوسه..

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به شرایط نامطلوب راه در مازندران گفت: ما ریلی نداریم و این شرایط ریلی ما کاملاً ضرر دارد اما در  قدیم نعمت بود با ۵۰ کیلومتر سرعت! اما الان واقعا به صرفه نیست ، از میدان شوش _کویر_سمنان و ورامین را دور بزند تازه دوباره بر سرد انتهای تهران آن هم بعد از  ۲۰۰ کیلومتر تازه برای بالا رفتن از گدوک یک موتور ببندند به آن که آنجا بالا برود و در کدام استان شرایط ریلی این گونه است.. وقتی گفتند قطار برقی می‌آوریم ذوق کردیم گفتیم آفرین اما بعدا گفتند قطار باری را برقی کردیم گفتیم اینکه شعار دادیدآخر قطار باری برقی آورید .. خدا پدرتان را بیامرزد ، قطار باری ۲ روز دیرتر برسد چه اتفاقی می افتد.

 

وی افزود: شرایط مطمئن فرودگاهی هم نداریم همین است دیگر قطار مشهد چند وقت پیش نتوانست فرودگاه ساری بنشیند به تهران رفت و بندگان خدا در راه برگشت اتوبوس چپ کرد و از بین رفتند. باید بگویم نه ریل داریم نه شوسه..

 

وجود اسلامی در دولت از وجود مازندرانی های حاضر در دولت های قبل موثرتر است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه نگاه مان را باید در حوزه مسئولین غیر بومی در استان تغییر دهیم ، گفت: در برخی زمان ها در دولت چندین مازندرانی داشتم شاید بیش از ۶۰ درصد اما هیچ اتفاقی برای مازندران نیفتاد هیچ اتفاقی…. اما همین آقای اسلامی بعد از رای آوردن مرا دعوت کرد و به دلیل پیگیری های بنده سر پروژه‌های راهی استان گفت آن را اولویت قرار می‌دهد که در همین خصوص به ایشان گفتم مشکل ما ۱۰۰ کیلومتر است که ایشان این را مصوب  و به همه معاونینش ابلاغ کرد که یک ماه مهلت دارند برای کلیه راههای مازندران طرح بیاورند تا تعیین تکلیف شود. واقعا نیاز است ما که از این ترددها سودی نمی بریم اما واقعا برای خود مردم مازندران یک معضل است

 

مشکلات تولیدی صرفا مختص مازندران نیست

نماینده مردم امل در مجلس شورای اسلامی درخصوص رکود فعالیت شهرک های صنعتی در امل گفت: در بخش تولید مشکل داریم که این یک معضل سراسری است و یک واقعیت . اما  علت های زیادی هم دارد یکسری کارخانه داریم که خط تولیدشان را عوض کردند دستگاه وارد کردند و متاسفانه به تحریم خوردند… یا سرمایه گذاری که برای گرفتن وام دچار مشکل شد به دلیل بلاتکلیفی بانک ها… این از دلایل مشکلات تولید است.

 

وی افزود:  ۵۲ درصد تولید استان در آمل است برخلاف استان های دیگر که این اتفاق در مرکز استان است به طبع با شرایط فعلی با این حجم از تولید مشکلات آن هم بیشتر به چشم می آید.. باید بگویم ذر تولیذ چیزی که وجود دارد این است که هیچ واحد تولیدی بلافاصله پولش دیگر برنمیگردد و این خود دلیل اصلی مشکل تولید است و حالا این واحد سرمایه‌گذاری چطور خود را بچرخاند قبلا به بانک‌ها تنخواه می دادند به این کارخانه که برای رفع مشکلات و ضروریات از جمله حقوق کارکنان ..  اما الان چنین اتفاقی نمی‌افتد زیرا پرداخت تنخواه گردان متوقف شده که یک مشکل عمومی است اما اینگونه هم نیست که ما به مشکلات کارخانه ها ورود پیدا نکرده باشیم به طور مثال یک کارخانه با مشکل مالیاتی مواجه باشد ضامن می شویم تا فرصتی به او برای پرداخت داده شود و کارخانه تعطیل نشود.

 

آمار تولید در کشور رو به افت دست

عضو فراکسیون ولایی مجلس با اشاره به پروژه های ملی در حال انجام آمل گفت: خوشبختانه در این پروژه ها ۱۱۸ پیمانکار مشغول کارند که این خود نیز اشتغال ایجاد کرده است الحمدلله ۱۸ پروژه ملی در آمل به لطف خدا در حال کار است .

 

وی افزود: در خصوص شرکت کاله نیز ورود پیدا کردیم زیرا کاله شرکتی است که خودش خودش راا می‌چرخاند وقتی خط تولیدش تعطیل شد و کلی بیکار شدند پیگیری کردیم و دیدیم به این خاطر است شیر به اندازه کافی به ان ها نمی رسد و متوجه شدیم که عده ای  شیر را به شیر خشک تبدیل می کنند و به خارج می فروشند که پس از صحبت ها و رایزنی با وزارت این مشکل حل شد.

 

سرمایه گذاری اوکسین در استادیوم ورزشی آمل منتفی است

نماینده مردم ساری و آمل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت پروژه های عمرانی ورزشی گفت:در حوزه ورزشی دغدغه‌های ما پروژه های عمرانی است و برای تکمیل ساخت استادیوم ورزشی آمل یک پیمانکار پیدا کردیم با مبلغ  نزدیک به ۱۱ میلیارد تومان که قرار است آنجا را تکمیل کند.

 

وی افزود:  البته درخصوص علت طولانی شدن  فرایند ساخت باید بگویم برای زمین آن استادیوم ورزشی چندین مالک پیدا شد که  ما از آنها رضایت نامه گرفتیم در این فاصله سالن پیامبر اعظم به صورت صددرصد دولتی با پیگیری بنده تمام شد بعد ها کاله در کنار آن سالن ساخت و همزمان  استادیوم جاواک را تمام کردیم، استادیوم باشگاه ورزشی کارگران را در نساجی و  سالن فرهنگ شهر تمام شد و سالن دباغچال را نیز همین چند وقت پیش افتتاح داشتیم  که بودجه آن را از ستاد مواد مخدر گرفتم.  و بابت کلنگ زنی و شروع ساخت سالن ورزشی پایین بازار   مبلغ ۳ میلیارد تومان به شهرداری داده شد تا ساخته شود.

 

وی افزود:  استخر آمل تعطیل نیست و علت تعطیلی موقت آن تعمیرات است که مستاجر آن تازه رفته است و دارد تعمیرات انجام می شود.

 

سخن پایانی

در شرایط کنونی باید واقع نگر باشیم، باید متناسب با شرایط اقتصادی کشور توقعات مان را پیش ببریم و خواسته هایمان را دسته بندی کنیم ببینید سال ها ما از آمل گل به هلند می بدیم ، چه شد که این کار متوقف شد.. ؟ صادراتی که از آن درآمدزایی می‌شد…  اشتغال ایجاد می‌شد اما به این دلیل که راه نداریم به این دلیل که فرودگاه نداریم ضرر کردیم.

 کاله هم به این خاطر که از او حمایت نمی شود نمی‌تواند بازار روسیه را در دست بگیرد در صورتی که در عراق از او حمایت می‌شود . در خصوص مردم حوزه انتخابیه باید بگویم من از آنها ممنونم آنها بسیار با درایت و فهیمند.. سال ها  رئیس دادگستری مازندران بودم چندین دوره در این شهر نماینده این  مردم شذیف بودم و خدمت کردم … آن ها آدم هایی هستند که بی حساب و کتاب حرف نمی‌زنند و امیدوارم خدمت من مورد قبول آنها واقع شود

 

 

تصویر از : یوسف قاسمی

برچسب ها: ,

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو