کد خبر: 2550

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۳۰ - ۱۵:۰۸

برای وقف کنندگان نکا، اوراق مشارکت صادر می شود

  به گزارش شرق پرس، حجت الاسلام علی سلطانی در گفت گو با تسنیم اظهار کرد: با شناخت وقف و آثار ...

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نکا گفت: به منظور کمک به توسعه فعالیت های بیمارستانی، اوراق مشارکت برای واقفان خیراندیش نکایی منتشر شده است.

 

به گزارش شرق پرس، حجت الاسلام علی سلطانی در گفت گو با تسنیم اظهار کرد: با شناخت وقف و آثار فضائل آن بسیاری از مردم مشتاق وقف هستند، اما توان مالی ندارند تا به خیل واقفان بپیوندند.

وی افزود: بر این اساس وقف جمعی و مشارکتی روش مناسبی بوده تا هر شخصی با هر توانی بتواند در ایجاد یک موقوفه عام المنفعه مشارکت داشته که یکی ازروش های نوین در وقف جمعی، استفاده از اوراق وقف است.

سلطانی گفت: خریداران این  اوراق نه تنها هیچ  سودی در این مشارکت دریافت نمی کنند، بلکه اجازه  می دهند عین مالی که در نتیجه این مشارکت اقتصادی به وجود می آید، وقف شود.

به گفته وی، هدف از انتشار اوراق وقف، کمک به جذب سرمایه های خیرخواهانه اندک افراد و فراهم کردن فرصت وقف برای آحاد اقشار جامعه با هر توان مالی است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نکا گفت: وقف یکی از بهترین اعمال خیرخواهانه بوده که بر اساس آن افراد نیک اندیش، بخشی از اموال خود را با اختیار از مالکیت خود خارج کرده و به مالک حقیقی آن یعنی خداوند بلندمرتبه برمی گردانند.

سلطانی افزود: سقف ریالی مبلغ عرضه در شعب بانک ها، حداقل یک میلیون ریال بوده و از این مبلغ تا هرمیزان که مردم درخواست کنند، می توانند اوراق خریداری و به مبالغ کمتر نیز از سوی اداره اوقاف در قبال دریافت رسید وجه یا گواهی وقف امکان پذیر است.

وی افزود: نخستین سرمایه اولیه ای که از طریق فروش اوراق وقفی حاصل شود ، برای بیمارستان تخصصی سرطان در شهر ری ضلع شرقی حرم مطهر حضرت عبد العظیم الحسنی (ع) در زمینی به مساحت ۱۱ هزار متر مربع با زیربنای بیش از۱۹ هزار متر مربع با ۲۲۴ تخت بیمارستانی احداث می شود.

 

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو