کد خبر: 11004

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۲۵ - ۱۱:۱۹

مقالات خانواده و روانشناسی

برای افزایش هوش کودکتان به او محبت کنید

تیتر 3 » در آغوش کشیدن کودک نه تنها موجب وابستگی های عاطفی میان او و والدین می شود بلکه در افزایش مهارت های اجتماعی در آینده، شکل گیری شخصیت، هوش و استعداد فرزند تاثیرگذار است.

محبت کودک

به گزارش تیتر ۳، فریبا احدی بیگلو روان شناس و مشاور ، اظهار داشت: در آغوش کشیدن کودک نه تنها موجب وابستگی های عاطفی میان او و والدین می شود بلکه در افزایش مهارت های اجتماعی در آینده، شکل گیری شخصیت، هوش و استعداد فرزند تاثیرگذار است.

 وی در ادامه تصریح کرد: افرادی که در دوران کودکی و حتی نوزادی بیشتر از جانب والدین خود مورد محبت و نوازش قرار گرفته اند دارای قدرت تحلیل بیشتر و احساسات گسترش یافته تر خواهند بود همچنین در آینده به راحتی می توانند این محبت را به اطرافیان، همسر و فرزندان خود انتقال دهند.

 احدی بیگلو اضافه کرد: تصور اینکه در آغوش کشیدن و محبت به فرزند خود روش تربیتی صحیحی نیست، کاملاً اشتباه است و باید این کار به موقع و به اندازه در قبال کودک انجام شود.

 این روان شناس در پایان تاکید کرد: لازم نیست برای محبت به کودک حتماً او را بغل کنید، بلکه  در زمانی که مشغول بازی است می توان او را نوازش کرد و فقط کافیست که فرزندتان وجود پر مهر شما را درک کند.

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو