کد خبر: 17683

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۰۸ - ۱۲:۰۰

درگیری و قتل /بخشش قاتل در گرو شفای دختر بیمار

زني كه پسرش با ضربه چاقوي دختري ٢٠ ساله به قتل رسيده در جلسه دادگاه گفت كه اگر دختر بيمارش شفا پيدا كند، از قصاص متهمه مي‌گذرد. دختر او پس از قتل برادرش، به بيماري سرطان مبتلا شده و در بيمارستان تحت شيمي‌درماني است.

تیتر ۳: ١١ آذر پارسال، پلیس از وقوع یک فقره درگیری منجر به قتل در خانه‌ای در خیابان علوی باخبر شد. با حضور ماموران مشخص شد که مردی با ضربه چاقوی میوه‌خوری به سینه‌اش دچار خونریزی شده و جان خود را از دست داده است.

همزمان با انتقال جسد به پزشکی قانونی، زن صاحبخانه، دخترش را عامل قتل معرفی کرد و گفت: «ساعت ٧ بعد از ظهر امروز، دخترم با مقتول درگیر شد و با چاقو ضربه‌ای به او زد که نقش زمین شد.»

روز بعد، ماموران متهمه را دستگیر و به کلانتری منتقل کردند. او در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرد و گفت: «چند وقت پیش پدر و مادرم از هم جدا شدند و من تنهایی زندگی می‌کردم. مقتول هم از دوستان خانوادگی ما بود و به خانه ما رفت و آمد داشت. امروز مادرم به دیدنم آمده بود که مقتول سر رسید. او حالت طبیعی نداشت و ناگهان به سمتم حمله کرد. مادرم به کمکم آمد و من را به اتاق دیگری برد. وقتی در را بستم، دوباره مقتول را دیدم که از بالکن وارد اتاق شد. چاقوی میوه‌خوری را برداشتم تا از خودم دفاع کنم. گفتم جلو نیا اما توجهی نکرد و ناگهان چاقو در قلبش فرو رفت و او را کشت. من قصد قتل نداشتم.»

با ثبت اعتراف متهم، کیفرخواست پرونده با موضوع اتهامی «قتل عمد» صادر شد و برای رسیدگی در اختیار شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی زالی قرار گرفت.  صبح دیروز، جلسه رسیدگی در این شعبه با قرائت کیفرخواست از سوی نماینده دادستان آغاز شد.  او گفت: «متهمه در بازجویی‌های متعدد به قتل با ضربه چاقو اعتراف و صحنه جرم را نیز بازسازی کرده است. مادر او نیز در همان روز حادثه به ماموران گفته که دخترش در درگیری با مقتول، او را به قتل رسانده است.»

 این حرف نماینده دادستان با واکنش مادر متهمه روبه‌رو شد. زن میانسال گفت: «من هیچ‌وقت نگفته‌ام که دخترم با چاقو به سینه مقتول ضربه وارد کرده است.»

رییس دادگاه در این لحظه دستور داد تا مادر متهمه دادگاه را ترک کند تا شرایط برای اخذ دفاعیات متهمه فراهم شود. سپس نوبت به مادر مقتول رسید. زن میانسال پشت جایگاه قرار گرفت و گفت: «من یک پسر و یک دختر داشتم که متهمه یکی از آنها را به قتل رساند. پسرم نان‌آور خانواده‌ام بود. دخترم هم خیلی به او وابسته بود تا حدی که پس از حادثه به خاطر فشارهای روانی در بیمارستان بستری شد و مدتی بعد هم به سرطان مبتلا شد. او الان تحت شیمی‌درمانی است و در چند روز اخیر حالش وخیم شده.»

 مادر مقتول که به‌شدت گریه می‌کرد در ادامه از قضات درخواست مهلت کرد و گفت: «من مطیع قانون هستم اما الان نمی‌توانم درخواست قصاص یا دیه داشته باشم. شاید برای تامین مخارج درمانی دخترم، دیه بگیرم اما فعلا تصمیم نهایی نگرفته‌ام. روز عاشورا از خدا خواستم که دخترم را شفا دهد و من از قصاص متهم می‌گذرم. الان ذهنم درگیر دخترم است و از دادگاه می‌خواهم چند روز به من وقت بدهد تا بتوانم مراحل درمانی دخترم را پیگیری کنم. او اصلا حالش خوب نیست.»

با این درخواست، قضات وارد شور شدند و با تجدید جلسه دادگاه، رسیدگی به پرونده را به دو هفته آینده (٢٠ دی) موکول کردند./اعتماد

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو