کد خبر: 5206

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۴/۱۷ - ۴:۵۲

بحرین معاون وزیر امور خارجه آمریکا را از خاکش اخراج کرد

شرق پرس: وزارت خارجه بحرین در بیانیه‌ای اعلام کرد: در بحرین از وجود تام مالینوسکی، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور دموکراسی و ...

 

بحرین از معاون وزیر خارجه آمریکا خواست به دلیل ملاقاتش با یکی از گروه‌های مخالف بحرینی خاک این کشور را ترک کند.

شرق پرس: وزارت خارجه بحرین در بیانیه‌ای اعلام کرد: در بحرین از وجود تام مالینوسکی، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور دموکراسی و حقوق بشر و کار استقبال نمی‌شود، وی با برخی از گروه‌ها و به ضرر طرف دیگر دیدار کرده است و این اقدام با عرف دیپلماتیک همخوانی ندارد.

 ایسنا به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم گزارش داد مالینوسکی روز یکشنبه ششم ژوئیه در سفری سه روزه وارد بحرین شد، اما پس از صدور دستوری غافلگیرانه جهت اخراجش در روز دوشنبه وی به سفرش پایان داد.

این مقام آمریکایی با برخی از فعالان جمعیت مخالف الوفاق بحرین دیدار کرده بود.

در همین راستا آمریکا نسبت به این اقدام منامه جهت اخراج یک مقام آمریکایی “نگرانی عمیق” خود را اعلام کرد.

جن ساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که هماهنگی‌ها از قبل با بحرین در خصوص سفر معاون وزیر خارجه آمریکا در امور دموکراسی، حقوق بشر و کار صورت گرفته و دولت منامه به خوبی می‌داند که مقام‌های آمریکایی که سفرهایی دارند با گروه‌های سیاسی مختلف نشست‌ها و دیدارهایی برگزار می‌کنند.

ساکی خاطرنشان کرد: بحرین همچنین شرایطی را بر سفر مالینوسکی تحمیل کرد که این امر نقض پروتکل‌های دیپلماتیک به شمار می‌آید.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا عنوان داشت: دولت بحرین بدون اعلام قبلی‌ و بعد از اینکه عملا سفر مالینوسکی آغاز شد اصرار کرد که نماینده وزارت خارجه بحرین در تمام نشست‌های غیررسمی مالینوسکی با اشخاص و گروه‌ها که نماینده قشر گسترده‌ای از جامعه بحرین هستند، حضور داشته باشد.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو