کد خبر: 2379

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۲۵ - ۱۶:۴۶

با موافقت وزیر، برنج مازندران در سبد کالا دولت قرار گرفت

  به گزارش شرق پرس به نقل از روابط عمومی شرکت غله، رضا افرازه اظهار کرد: برنج پرمحصول مازندران با تلاش‌های ...

 

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور گفت: با موافقت وزیر صنعت، معدن و تجارت و پیگیری مسئولان استانی، برنج مازندران در سبد کالایی دولت قرار گرفت و شرکت غله موظف به خرید این برنج پرمحصول از کشاورزان شد.

 

به گزارش شرق پرس به نقل از روابط عمومی شرکت غله، رضا افرازه اظهار کرد: برنج پرمحصول مازندران با تلاش‌های استاندار و مجمع نمایندگان این استان و موافقت وزیر صنعت، معدن و تجارت در سبد کالای یارانه ای دولت جای خواهد گرفت.

وی افزود: این شرکت مامور شد تا طبق دستورالعمل،  ۲۰ هزار تن برنج را از کشاورزان استان خریداری کند.

افرازه گفت: به منظور هماهنگی بیشتر در امور اجرایی خرید توافقی برنج پرمحصول استان جلسات متعددی برگزار و با پیگیری های مستمر این شرکت، شرکت تعاونی توزیعی برنج خوشه سبز مازندران نسبت به امضا قرارداد تا سقف ۵ هزار تن اقدام کرده است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور گفت مقرر شد شرکت های طرف قرارداد در صورت مراجعه کشاورزان برای تحویل برنج شیرودی با ۱۵ درصد شکستگی و دارا بودن سایر ویژگی های کیفی هر کیلوگرم حداقل ۳۰ هزار و ۳۰۰ ریال از آنها خرید انجام دهند.

وی بیان کرد: چنانچه برنج های شیرودی تحویلی کشاورزان به تشکل های طرف قرارداد با این شرکت کمتر از ۱۵ درصد شکستگی باشد ما به ازای هر درصد شکستگی کمتر، ‌۶۰ ریال به حداقل قیمت ۳۰ هزار و ۳۰۰ ریال  اضافه شود.

افرازه گفت: در صورتی که برنج شیرودی تحویلی کشاورزان به شرکت های طرف قرارداد تا هشت درصد شکستگی و دارای سایر ویژگی های کیفی باشد هر کیلوگرم حداقل ۳۱ هزار ریال خریداری کند.

وی بیان کرد: سایر افراد حقیقی و یا حقوقی واجد شرایط نیز در صورت تمایل به فروش برنج با شرایط مذکور می توانند به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مراجعه کنند.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو