کد خبر: 1930

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۰۹ - ۱۵:۵۰

با ماهی قرمز چه کنیم ؟

به گزارش شرق پرس، محمدحسن کلیدری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه ماهی قرمز ماهی رودخانه‌ای نیست، اظهار کرد: ماهی قرمز پرورشی ...

 

 یک فعال محیط زیست با تاکید بر اینکه نمی‌توان مردم را در آستانه نوروز از خرید ماهی قرمز منع کرد، گفت: باید در زمینه نگهداری صحیح و رهاسازی ماهی قرمز پس از این ایام فرهنگ‌سازی شود.
 

به گزارش شرق پرس، محمدحسن کلیدری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه ماهی قرمز ماهی رودخانه‌ای نیست، اظهار کرد: ماهی قرمز پرورشی است و نباید در زیستگاه‌های طبیعی رهاسازی شود زیرا شرایط زیستن در طبیعت را ندارد.
 
وی با تاکید بر اینکه ماهی قرمز بخشی از سنت سفره هفت‌سین مردم ایران است و نمی‌توان آنان را از خرید و نگهداری این ماهی در آستانه نوروز منع کرد، افزود: می‌توان پس از ایام نوروز، روزی را برای بازگرداندن این ماهی به استخرهای مصنوعی اعلام و در این زمینه اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی کرد.
 
کلیدری تصریح کرد: ماهی قرمز حق حیات دارد و اگرچه در ایام نوروز در تُنگ نگهداری می‌شود اما باید پس از این ایام در استخرهای مصنوعی رهاسازی شود.
 
این فعال محیط زیست خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر وضعیت نگهداری و رهاسازی ماهی قرمز نسبت به گذشته بهتر شده است اما باز هم ضرورت فرهنگ‌سازی در این زمینه احساس می‌شود.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو