کد خبر: 1930

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۰۹ - ۱۵:۵۰

با ماهی قرمز چه کنیم ؟

به گزارش شرق پرس، محمدحسن کلیدری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه ماهی قرمز ماهی رودخانه‌ای نیست، اظهار کرد: ماهی قرمز پرورشی است و نباید در زیستگاه‌های طبیعی رهاسازی شود زیرا شرایط زیستن در طبیعت را ندارد.  وی با تاکید بر اینکه ...

 

 یک فعال محیط زیست با تاکید بر اینکه نمی‌توان مردم را در آستانه نوروز از خرید ماهی قرمز منع کرد، گفت: باید در زمینه نگهداری صحیح و رهاسازی ماهی قرمز پس از این ایام فرهنگ‌سازی شود.
 

به گزارش شرق پرس، محمدحسن کلیدری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه ماهی قرمز ماهی رودخانه‌ای نیست، اظهار کرد: ماهی قرمز پرورشی است و نباید در زیستگاه‌های طبیعی رهاسازی شود زیرا شرایط زیستن در طبیعت را ندارد.
 
وی با تاکید بر اینکه ماهی قرمز بخشی از سنت سفره هفت‌سین مردم ایران است و نمی‌توان آنان را از خرید و نگهداری این ماهی در آستانه نوروز منع کرد، افزود: می‌توان پس از ایام نوروز، روزی را برای بازگرداندن این ماهی به استخرهای مصنوعی اعلام و در این زمینه اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی کرد.
 
کلیدری تصریح کرد: ماهی قرمز حق حیات دارد و اگرچه در ایام نوروز در تُنگ نگهداری می‌شود اما باید پس از این ایام در استخرهای مصنوعی رهاسازی شود.
 
این فعال محیط زیست خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر وضعیت نگهداری و رهاسازی ماهی قرمز نسبت به گذشته بهتر شده است اما باز هم ضرورت فرهنگ‌سازی در این زمینه احساس می‌شود.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو