کد خبر: 2353

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۲۵ - ۸:۱۷

با قوانین فعلی نمی توان پاسخگوی نیاز واقعی شهر بود

  شهردار بهشهر گفت : قانونی فعلی شهرداری ها پاسخگوی نیازها و مطالبات شهروندان نیست و با این قوانین نمی توان خواسته های ...
حمید آزموده

 

آزموده شهردار بهشهر

 

شهردار بهشهر گفت : قانونی فعلی شهرداری ها پاسخگوی نیازها و مطالبات شهروندان نیست و با این قوانین نمی توان خواسته های واقعی شهر را محقق کرد.

 

به گزارش شرق پرس، حمید آزموده روز دوشنبه در نشست ساماندهی آلاینده های زیست محیطی بهشهر افزود : توسعه شهری و تامین خواسته های شهروندان با پیروی از قانون جامع و شفافی که شهروندمدار و منطبق با تغییرات نظام مدنی باشد، امکان پذیر است.

وی ادامه داد : قوانین شهرداری به قدری برای رفع مزاحمت از شهروندان ضعیف است که با استناد به آن نمی توان حتی مانع توقف بلند مدت وسائل نقلیه سنگین در کوچه های باریک شهر شد.

شهردار بهشهر گفت : توقف خودروهای سنگین در کوچه ها و خیابان های بهشهر یکی از انتقادهای دائمی شهروندان است که موجب بروز مشکلات فراوان ترافیکی و تردد در سال های اخیر شده است.

وی افزود : توسعه روزافزون فرهنگ شهرگرا و شهرنشینی از جمله اهداف اصلی شهرداری بهشهر است که رسیدن به این هدف ، نیازمند بازنگری و همسان سازی قوانین شهری با شرایط روز جامعه است.

وی به آلودگی فراوان بصری در کنار آلودگی هوا در شهر اشاره کرد و گفت : یکی از ویژگی های شهر سالم ، بهبود شرایط اجتماعی، فیزیکی و زیست محیطی و استفاده از منابع و امکانات است.

اضافه می شود قوانین کنونی شهرداری ها مصوب سال ۱۳۳۴ است.

ایرنا

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو