کد خبر: 4434

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۳/۲۵ - ۱۶:۰۵

باند ۱۸ نفره مخوف سرقت در تهران متلاشی شد

شرق پرس: فرمانده نیروی انتظامی تهران، فرمانده نیروی انتظامی تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با اعلام این خبر گفت:‌در آستانه‌ راه‌اندازی قرارگاه ...

 

 سردار حسین ساجدی نیا  از دستگیری باند ۱۸ نفره که با تیراندازی و گروگانگیری قصد فرار از دست ماموران را داشتند، خبرداد.

شرق پرس: فرمانده نیروی انتظامی تهران، فرمانده نیروی انتظامی تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با اعلام این خبر گفت:‌در آستانه‌ راه‌اندازی قرارگاه مرکزی مبارزه با سرقت، با تعامل خوبی که بین همه‌ پلیس‌ها تخصصی به ویژه پلیس آگاهی وجود دارد، موفق به دستگیری یک باند ۱۸ نفره سرقت متشکل از ۱۴ مرد و ۴ زن شدیم.

وی در ادامه با اشاره به این‌که ۱۰ نفر از این افراد متهمین سابقه‌دار هستند، افزود: این افراد که قبلا نیز توسط پلیس دستگیر شده بودند، این بار نیز با تعامل خوبی که بین همه‌ پلیس به ویژه پلیس آگاهی و هواناجا بوده است، در کوتاه‌ترین مدت دستگیر شدند.

ساجدی‌نیا در خصوص نحوه‌ی دستگیری این افراد در توضیح بیشتر گفت: در انجام این مأموریت، به هنگام تعقیب و گریز از بالگرد نیز  استفاده کردیم. همچنین در بعضی از خیابان‌های تهران درگیر شدیم و این افراد به سمت مردم شلیک کردند که خوشبختانه اتفاق خاصی نیفتاد.

این مقام ارشد انتظامی همچنین از کشته شدن یکی از افراد به هنگام عملیات خبر داد و اظهار داشت: یک نفر از افراد این باند که قصد گروگان گیری داشت در دم کشته و ۲ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

فرمانده نیروی انتظامی تهران دستگیر شدن این باند ۱۸ نفره در کمتر از ۴۸ ساعت پس از سرقت یک خودروی مزدا۳ را گامی مؤثر در مبارزه با سرقت و شروع خوبی برای قرارگاه مرکزی مبارزه با سرقت دانست.

سردار ساجدی نیا در پایان با اشاره به این‌که این باند ۱۸ نفره علاوه بر سرقت خودرو، سرقت منزل، زورگیری و انواع کیف قاپی را انجام می‌دادند، خاطرنشان کرد: بیش از ۹۵ درصد از اموال مردم پیدا و به مالباختگان داده شده است اما از مردم می‌خواهیم جهت شناسایی این افراد و تحویل اموال به آنان، به پلیس آگاهی مراجعه نمایند تا همکاران ما پاسخ‌گوی این عزیزان باشند.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو