کد خبر: 13827

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۲۶ - ۱۶:۰۷

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اعلام کرد:

بالا بودن تعداد بیکاران فارغ التحصیل در مازندران

تیتر 3 » مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی استان مازندران بالا و در نتیجه تعداد بیکاران فارغ التحصیل آن از متقاضیان زیر دیپلم نیز بیشتر است.

بیکاری

به گزارش تیتر ۳ به نقل از ایسنا، کامران اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینکه بیکاران زیر دیپلم اغلب به هر فعالیتی که اشتغالزایی برای آنها ایجاد کند، اقدام می کنند، افزود: از آنجا که فارغ التحصیلان دانشگاهی در رشته های مختلف کسب دانش کرده اند انتظار دارند فعالیتی مناسب با رشته خود بیابند و به هر کاری نمی پردازند بنابراین اشتغالزایی برای آنها سخت تر است.

وی افزود: آمار رسمی از تعداد فارغ‌التحصیلان بیکار در دست نیست و باید سازمان آمار پاسخگو باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در باره سامانه «رصد» اظهار کرد: تمام دستگاه ها موظف هستند هرگونه اشتغالزایی اعم از قراردادی و غیر قراردادی را در سامانه ثبت کنند و تاکنون اشتغال ۳۰۰ هزار نفر در سامانه رصد در سال‌جاری به ثبت رسیده است.

وی افزود: از ۱۶ هزار میلیارد تومان بسته رونق تولید ۴۷۰ میلیارد تومان به مازندران اختصاص یافت که تاکنون ۷۰۰ واحد تولیدی به ارزش ۲۶۰ میلیارد تومان موفق به دریافت تسهیلات از بانک های مربوطه شدند.

اصغری با بیان اینکه برای دریافت تسهیلات بسته حمایت از تولید باید واحدها در سایت بهین یاب ثبت نام کنند، عنوان کرد: همه واحدهایی که تسهیلات دریافت کردند تعهد دادند به میزان مشخصی طی دو ماه بعد از دریافت تسهیلات اشتغال ایجاد کنند و در سامانه رصد به ثبت برسانند.

وی در پاسخ به اینکه در حال حاضر کارجویان در مازندران به کجا مراجعه کنند، افزود: اشتغال یا به دو صورت مزدبگیری و  یا کارآفرینی است و توصیه می شود بیکاران به فعالیت های کارآفرینی روی بیاورند.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو