کد خبر: 13659

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۲۵ - ۱۶:۰۴

باغ « هرباریوم» به روی نوشهری ها گشوده می شود

تیتر 3 » شهردار نوشهر گفت: باغ اکولوژی از قدیمی‌ترین باغ‌های هرباریوم گیاه‌شناسی کشور پس از گذشت یک قرن برای بازدید به روی شهروندان گشوده می‌شود.

باغ هرباریوم

به گزارش تیتر ۳ » بابیان اینکه توافق‌های لازم با مدیریت باغ اکولوژی، سازمان تحقیقات کشاورزی استان و کشور صورت گرفته است، اظهار داشت: طبق این توافق، در باغ اکولوژی نوشهر با رعایت همه جوانب و شرایط برای بازدید علاقه‌مندان گشوده می‌شود.

وی بابیان اینکه همه بخش‌های مرتبط ازجمله شهرداری بر حفظ گونه‌های نادر و ارزشمند موجود در باغ اکولوژی تأکیددارند، یادآور شد: شرایطی اتخاذ می‌شود تا این بازدیدها آسیبی به گونه‌های موجود در باغ وارد نسازد.

شیخ‌الاسلامی یادآور شد: برای بازدید علاقه‌مندان کارت‌های مخصوصی تدارک می‌شود و شهروندان و هم استانی‌ها می‌توانند با پرداخت مبلغ اندک، نسبت به تهیه آن اقدام کنند.

شهردار نوشهر یادآور شد: طبق توافق صورت گرفته، باغ اکولوژی نوشهر روزهای زوج شنبه، دوشنبه و چهارشنبه در شیفت‌های مختلف برای آقایان و بانوان و در بقیه روزهای هفته برای خانواده‌ها و بازدید از این باغ‌موزه گشوده می‌شود.

وی با تقدیر از مدیریت باغ اکولوژی و شورای اسلامی شهر، بازدید از باغ‌موزه اکولوژی را فرصتی ارزشمند برای آشنایی بیشتر مردم با گونه‌های ارزشمند موجود در این باغ‌موزه دانست.

باغ اکولوژی نوشهر که از قدیمی‌ترین باغ‌های گیاه‌شناسی کشور محسوب می‌شود به‌عنوان باغ گیاه‌شناسی برای ناحیه رویشی هیرکانی انتخاب‌شده است. این باغ در راستای دو هدف اصلی باغ‌های گیاه‌شناسی در سراسر دنیا یعنی آموزش به‌تمامی اقشار مردم و نگهداری از گونه‌های نادر و در حال انقراض، فعالیت می‌کند. در سال ۱۳۸۶ به دلیل اهمیت بالای مجموعه حاضر، به‌عنوان یک اثر طبیعی در سازمان میراث فرهنگی به شماره ۱۷۷۹۵ به ثبت رسید.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو