کد خبر: 9818

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۱۳ - ۱۲:۳۳

بازگشت به زندگی در یک قدمی مرگ

تیتر3: مردی که هنگام کار بر نردبان، روی میلگردی سقوط کرد و تا یک قدمی مرگ پیش رفت، به طرز معجره‌آسایی نجات یافت. اين حادثه در ...

تیتر۳: مردی که هنگام کار بر نردبان، روی میلگردی سقوط کرد و تا یک قدمی مرگ پیش رفت، به طرز معجره‌آسایی نجات یافت.

این حادثه در شهرستان بوکان اتفاق افتاد. این مرد ۳۸ساله که در مغازه فرش فروشی کار می‌کند دقایقی پیش از حادثه برای مرتب کردن فرش‌ها روی نردبانی چوبی رفت اما ناگهان نردبان از وسط ۲نیم شد و این مرد روی یک میلگرد که به شکل نیزه بود سقوط کرد. میلگرد از ران چپ این مرد وارد بدن وی شده و از سمت راست کمرش بیرون آمده بود و او شرایط وخیمی داشت. در چنین شرایطی گروه‌های امداد و نجات به کمک وی آمدند.

محمد مقصدحق، مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان در این‌باره گفت: این میلگرد حدود یک متر طول داشت که تقریبا ۷۰سانتی متر آن وارد بدن این فرد شده بود و در این شرایط جا به جایی وی امکان پذیر نبود. به همین دلیل ابتدا میلگرد با دستگاه برش کوتاه شد و سپس مصدوم به بیمارستان انتقال یافت و خوشبختانه در جریان جراحی که ۶ ساعت طول کشید میلگرد از بدنش خارج شد و خوشبختانه هیچ‌یک از اجزای داخلی بدن او که میلگرد از کنار آنها عبور کرده بود، دچار آسیب نشد.

در همین حال دکتر مهشید حمزه‌ای، جراح بیمارستان شهید قلی پور بوکان که این جراحی نفسگیر را بر عهده داشت نیز گفت: فقط قسمت کوچکی از روده این مرد دچار آسیب شده است. وی ادامه داد: این بیمار به‌طور معجزه آسایی از مرگ نجات پیدا کرد چرا که اگر این میلگرد به هر یک از اعضای وی ازجمله استخوان ران، اعصاب سیاتیک در ناحیه نشیمنگاه و لگن آسیب می‌زد، وی بعد از بیرون آوردن جسم خارجی جانش را از دست می‌داد. وی افزود: در این حادثه فقط در ناحیه روده پارگی ایجاد شده بود که ترمیم شد و فرد حادثه دیده در بخش آی.سی.یو تحت مراقبت قرار دارد و وضعیت وی رضایت بخش است.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو