کد خبر: 2910

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۰۹ - ۷:۵۷

بازهم داستان عکسهای شخصی، چت و اخاذی

شرق پرس:  چندي پيش خانمي جوان به پليس فتا يزد مراجعه كرد و بيان داشت: مدتي قبل با فردي از طريق چت آشنا ...

 

 

عطاءالله احمدی ،جانشین فرمانده انتظامی استان یزد از دستگیری جوانی خبر داد که با گرفتن عکس‌های شخصی دختران و فریب آنها در فضای مجازی اخاذی می‌کرد.

شرق پرس:  چندی پیش خانمی جوان به پلیس فتا یزد مراجعه کرد و بیان داشت: مدتی قبل با فردی از طریق چت آشنا شدم و بعد از مدتی با اعتماد به وی و به بهانه ازدواج تقاضا کرد تا چند عکس شخصی از من داشته باشد؛ من نیز با اعتماد و علاقه‌یی که به وی پیدا کرده بودم چند عکس شخصی خود را از طریق ایمیل برایش ارسال کردم. بعد از مدتی وی اقدام به ارسال ایمیل‌هایی حاوی تصاویر خصوصی من کرد و تهدید کرد که یا وی را تامین مالی کنم یا به ارتباط نامتعارف با وی تن دهم در غیر این صورت تصاویر مرا در فضای مجازی منتشر خواهد کرد.

جانشین فرمانده انتظامی استان یزد گفت: حسب دستور قضایی و با توجه به اهمیت پرونده و احتمال انتشار عکس‌های شاکی در فضای مجازی و میزان نگرانی وی در این خصوص، موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس سایبری استان یزد قرار گرفت و با تحقیقات انجام گرفته متهم در یکی از استان‌ها ردیابی شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: با کشف محل سکونت متهم، سریعا ماموران پلیس فتا با اخذ نیابت قضایی به استان مربوطه اعزام شدند و متهم ۳۲ ساله‌یی را که معلول جسمی و حرکتی بود دستگیر کردند.

 عطاءالله احمدی افزود: منزل نامبرده مورد بازرسی قرار گرفت و همه وسایل دیجیتالی وی ضبط و به پلیس فتا منتقل شد و در بررسی از ایمیل متهم، عکس‌های خصوصی شاکی کشف شد و متهم نیز به جرم خود اعتراف کرد.

 جانشین فرمانده انتظامی استان یزد با بیان اینکه متهم تحویل مراجع قانونی شد از کاربران فضای مجازی خواست در محیط چت به کسی اعتماد نکنند و مطمئن باشند هویت اعلامی از سوی مخاطب به غیر از هویت واقعی آنهاست و به هیچ‌وجه عکس‎ها و فیلم‎های خصوصی و خانوادگی را در محیط چت ارسال نکنند چرا که دسترسی اشخاص دیگری به آن امکان‌پذیر است./اعتماد

 

/انتهای خبر

 

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو