کد خبر: 14094

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۰۱ - ۸:۱۲

این عکس خیلی قدیمی از اشکان دژاگه و سرنوشت فوتبالی او

تیتر 3 » آخرين پست اشكان دژاگه در اينستاگرام ماجرای جالبی دارد. ماجرای ۵ دوست از ۵ كشور كه موفقيت‌هايشان را مديون فوتبال هستند.

عکس قدیمی اشکان دژاگه

به گزارش تیتر ۳ » اشکان دژاگه در آخرین پست اینستاگرامش عکسی قدیمی از دوران نوجوانی خود در کنار دوستان و همبازیانش منتشر کرده است. نوجوانان مهاجر آسیایی و آفریقایی که در کنار هم در محله فقیر نشین برلین رشد کردند و با هم پا به توپ شدند و بنابر گفته خود اشکان چه بسا اگر فوتبال نبود سرنوشتی شوم انتظار تک تک آنها را می‌کشید.

روایت عجیب یک عکس؛ معجزه فوتبال در زندگی اشکان دژاگه
روایت عجیب یک عکس؛ اشکان و دوستان معجزه فوتبال همگی آنها فوتبال را از تیم های نوجوانان و جوانان فوکس برلین، تنیس بورسیا برلین و در نهایت هرتا برلین آغاز کردند و با یکدیگر تا تیم های پایه ملی آلمان هم پیش رفتند اما در ادامه دست سرنوشت هر یک از آنها راهی تیم سرزمین مادری‌شان کرد تا بازیکنانی که شاید حتی کشور واقعی خود را به یاد نداشتند عرق خود به میهن را در تیم ملی سرزمین مادری خود نشان دهند و جالب اینکه هر یک از این ۵ بازیکن بزرگ در تصور برای ۵ تیم ملی مختلف به میدان رفتند.

روایت عجیب یک عکس؛ معجزه فوتبال در زندگی اشکان دژاگه
ظفر یلین مهاجر ترک تبار آلمان از همان ابتدا و در مقطع جوانان بازی برای تیم ملی ترکیه را انتخاب کرد، اما از بین ۴ بازیکن دیگر که همگی در تیم های ملی پایه آلمان همبازی بودند جروم بواتنگ به بازی خود در تیم ملی بزرگسالان آلمان ادامه داد اما برادر او بازی برای تیم ملی غنا را انتخاب کرد، انیس بن هتیرا دیگر بازیکن در تصویر به تیم ملی تونس رفت و اشکان دژاگه هم که پیراهن تیم ملی ایران را بر تن کرد.

روایت عجیب یک عکس؛ معجزه فوتبال در زندگی اشکان دژاگه
جالب اینکه دوستان و همبازیان قدیمی اشکان همچنان ارتباط نزدیک‌شان با یکدیگر را حفظ کرده‌اند همچون انیس بن هتیرا و پرنس بواتنگ که به پست آخر اشکان واکنش نشان داده اند. از این جمع دوستانه کوچک در یکی از محله های فقیرنشین برلین ۴ نفر (اشکان، جروم، پرنس و انیس) با تیم ملی زیر ۲۱ ساله های آلمان قهرمان اروپا شدند.
روایت عجیب یک عکس؛ معجزه فوتبال در زندگی اشکان دژاگه

اشکان با ایران یک حضور در جام جهانی، پرنس با غنا دو حضور در جام جهانی و جروم با آلمان دو حضور و یک قهرمانی در جام جهانی را تجربه کرده اند و در رده باشگاهی هم روی هم قهرمانی های بسیاری را به‌دست آورده‌اند.

روایت عجیب یک عکس؛ معجزه فوتبال در زندگی اشکان دژاگه
جوانان مهاجری که بنابر گفته اشکان در محله‌ای جرم خیز، فقیر نشین و در بین جرم، جنایت، بزه، دزدی و قاچاق مواد مخدر رشد کردند اما توپ گرد و زمین چمن مسیر زندگی آنها را به زیبایی تغییر داد؛ این است معجزه فوتبال.

منبع:۱۱ نیوز

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو