کد خبر: 74078

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۱۰ - ۱۶:۲۰

ایست قلبی ساری در مسیر توسعه

تیتر 3/حسین فرهادی : مرکز هر استانی در واقع ویترین آن استان است و سنگ محکی جهت عیار سنجی آن . همچنین محل رفت و ...

تیتر ۳/حسین فرهادی : مرکز هر استانی در واقع ویترین آن استان است و سنگ محکی جهت عیار سنجی آن . همچنین محل رفت و آمد های مهم سیاسی، تجاری و اقتصادی و انجام فرایندها و تصمیمات مهم استانی که اگر خوب و هدفمند انجام گیرد موجبات توسعه همه جانبه آن استان را فراهم می سازد.

به عبارتی صریح و صحیح تر ، مرکز هر استانی می تواند موجب پیشرفت و یا پسرفت یک استان شود. قاعده ای مهم و اساسی که به روشنی قابل اثبات است.

وقتی اکثریت نهادهای اداری و مرجع اصلی تصمیم گیری استان در مرکز آن قرار دارد اگر نتوانند برای جایی که در آن استقرار دارند و به همه ی امورات آن اشراف دارند عاقبت اندیشی و برنامه ریزی دقیق و درستی نمایند و نتوانند ضعف ها و کاستی های آن را برطرف سازند چگونه ممکن است بتوانند برای فرسنگ ها دور تر از خود تصمیمات مدبرانه ای بگیرند؟!

اینک استان مازندران با مرکزیت ساری ، مدتهاست در دور آزمون و خطا گرفتار آمده است، قدری به نعل می کوبد و قدری به میخ.. دلیل این مدعا نیز بسیار واضح و مبرهن است. از سالی که عبوری به عنوان شهردار جوان در راس مدیریت شهری مرکز استان قرار گرفت ، امیدها تازه شد که می توان شاهد رونق این شهرستان و جبران عقب ماندگی های سالیان دراز باشیم. شروع عبوری قوی و با دقت نظر صورت گفت اما در میانه راه هر ازگاهی تب سازندگی خوابید و دوباره بیدار شد. اختلافات نمایندگان ادوار مختلف با یکدیگر یا با شهردار و اختلاف شهردار جوان با فرمانداران وقت ، موجب وقفه در امر سازندگی شد.

علاوه بر آن وجود برخی نواقص مدیریتی در معاونت ها وسازمان های منصوب به شهرداری همچنین جدل های بی نتیجه شورای اسلامی شهر ساری و شهردار در ادوار مختلف شورا سبب شد که هرگز نتوان به یک حصول نتیجه عالی در شهر ساری رسید،اما این موضوع صرفا منجر به بخشی از عقب ماندگی ها آن هم در حوزه مدیریت شهری شد

گرچه تیم مدیریت شهری نقطه ثقل موفقیت های یک شهر در امر توسعه و آبادانی است اما نقش استانداران و فرمانداران سالهای مختلف در مازندران نیز قابل توجه است. همیشه اینطور به نظر رسیده است خوفی میان مسئولین در ارتقا سطح عمرانی، فرهنگی و درجه کمی و کیفی ساری وجود دارد.

اینک در سه ماه مانده به پایان سال ۹۷ ، شهر ساری به عنوان مرکز استان بزرگی به نام مازندران از آن پویایی و رونق عمرانی خود کاسته و دچار ایست قلبی شده است!!

شهرداری ساری با موجی از بدهی ها به پیمانکاران مواجه است، سازمان های وابسته به شهرداری ساری دچار بحران های مالی و مدیریتی می شوند و از سویی دیگر تکاپوی لازم از سوی نمایندگان مجلس جهت رسیدگی به اوضاع و مشکلات این شهرستان دیده نمی شود.

گویی نمایندگان مردم با تمرکز بر روی مناطق دیگر حوزه انتخابیه خود سعی دارند مدیریت آرا جهت انتخابات بعدی داشته باشند.

رنجی که این روزها ساری با آن مواجه است می تواند صدمات جبران ناپذیی را به استان وارد نماید ، زیرا ساری به عنوان ویترین این استان هنوز نواقص عظیمی دارد.

که این نواقص برگرفته از عدم پیگیری مدیران کل و مدیران شهرستانی است، بالاخص در امر جاده ای و فرودگاهی یا در حوزه فرهنگی و هنری که صرفا وجود یک سینما در مرکز استان باعث شرمساری است. گرچه اینک کانون پرورش فکری به تجهیزات سینمایی مجهز شده است اما این شهر نیاز به یک فرهنگ سرا و یک پردیس سینمایی دارد همچنین هنوز مشکل و آرزوی دیرینه ساری جهت داشتن شهر بازی استاندارد یا مجموعه آبی پیشرفته علی رغم وعده های مختلف باقی است . آشفتگی در بسیاری از مراکز تجاری و مراکز خرید که مشخص نیست برچه اساسی در آن مکان ها ساخته شده اند و معضل بزرگ جاده دریا به عنوان توریستی ترین جاده ساری به یک بازنگری اساسی و توجه جدی نیاز دارد تا بتوان از تردد گردشگران به این جاده درآمد خوبی را داشت تا نتیجه آن سبب توسعه این شهرستان شود. که البته این مشکلات از آن دست مشکلاتی است که مدیران کل دستگاه های مربوطه، فرمانداری و نهادهای مسئول دیگر باید به آن پاسخ دهند.

 

منبع: سخن مدیر مسئول همولایتی

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو