کد خبر: 74347

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۰۴ - ۱۲:۱۹

یادداشت

مدیریت شهری شهرهای مازندران زیر تیغ تیز انتقادات!

تیتر 3 /حسین فرهادی:  وقتی شکل شمایل مدیریت شهری شهرها تغییر کرد و پارلمان شهری با آن دبدبه و کبکبه به آن اضافه شد تصور بود ...

تیتر ۳ /حسین فرهادی:  وقتی شکل شمایل مدیریت شهری شهرها تغییر کرد و پارلمان شهری با آن دبدبه و کبکبه به آن اضافه شد تصور بود که سرعت رشد توسعه و پیشرفت شهرها صد چندان شود اما هر چه بیشتر گذشت مدیریت شهری برخی شهرها به شکل دور از او شانی دچار حواشی شد….. تخطی ها و  تخلف‌های مالی، عمرانی، ساختاری، ماهوی و…… که نشان داد ضعف نظارتی بر نهادهای وابسته به مدیریت شهری آن چنان آشکار است که دیگر مردم هم آن اعتنای قبل را به مدیریت شهری ندارند!!!!

 

 شاید اولین بذر این پلشتی ها  در استان مازندران با آن حواشی تخلف تنها زن عضو شورای شهر ساری تاکنون کاشته شد تا اینکه اکنون کمتر شهر و شهرستانی در مازندران وجود دارد که دچار چنین تشویش هایی نباشد !!!

 

گرچه ذات این افشاگری‌ها خوب است و نشان از برخی پاکدستی ها و البته شاید عدم شرکت ما دارد ، اما اصلا چرا خطا،چرا تخلف، چرا قانون گریزی ؟!!!!

 

تنش های  خاص در شورای شهر بابل، اختلاف در مدیریت شهری نکا،  چانه زنی ها و گردنکشی ها در شهرداری و شورای شهر رامسر ، اتفاقات اخیر شهرداری نور، وقایع سازمان عمران شهرداری ساری، ماراتون درگیری‌ها در مدیریت شهری بهشهر و……  گویای افسار گسیختگی در مدیریت شهری شهرهای استان است .

 

گرچه برخی سعی می‌کنند اوضاع را آرام نشان دهد اما آنچه از دل اخبار نشست های شورای شهرها ، شهرداری ها  و نشست‌های رسانه‌ای و مشاهدات میدانی در شهر ها بیرون می آید خلاف این مدعاست . شاید به همین جهت است که برخی عقب ماندگی ها در مبلمان، ساختار ، آسایش شهری و البته عدم ارتقا سطح درآمدی و تبادلات مالی آن ها را شاهدیم.  زیرا حواشی فرصت پیشرفت را از شهرهای همیشه مظلوم مازندران ستانده است.

 

این گونه موارد  لزوم بازنگری در نظارت بر شوراهای اسلامی شهر ها، شهرداری ها بالاخص شهرداران را نشان می دهد گرچه تغییر رویکرد مردم در رای دادن و انتخاب گزینه اصلح به شدت احساس می‌شود!!!

 

 

 

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو