کد خبر: 74036

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ - ۱۵:۰۹

با اعتباری بالغ بر 860 میلیارد ریال:

ایستگاه تقلیل فشار ۲۰۰ هزار متر مکعبی گاز در شهرستان ساری افتتاح شد

تیتر 3: با حضور مدیران کل ادارات استان ، فرماندار و مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران ایستگاه تقلیل فشار CGS 200هزار متر مکعبی شهید جاویدالاثر ...

تیتر ۳: با حضور مدیران کل ادارات استان ، فرماندار و مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران ایستگاه تقلیل فشار CGS 200هزار متر مکعبی شهید جاویدالاثر سید جواد اشرفی با اعتباری بالغ بر ۸۶۰ میلیارد ریال در تنگه لته شهرستان ساری افتتاح شد.

در این مراسم  جعفر احمدپور  با اشاره به اینکه در راستای تقویت فشار و جلوگیری از افت فشار گاز در بخش مرکزی استان این ایستگاه پیش بینی شده است ، گفت: ایستگاه CGS از خط انتقال گاز ۴۲ اینچ دامغان- کیاسر- ساری- نکا انشعاب گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: ساخت و بهره برداری این ایستگاه با چنین وسعتی تماما از تولیدات داخلی کشور بوده است.

احمدپور با بیان این که ما از نظر اصلاح الگوی مصرف بسیار کند عمل می کنیم یادآور شد: در کشورهای صنعتی، گاز طبیعی به عنوان یک عنصر استراتژیک مطرح بوده و باید در مصرف بهینه این سوخت پاک برنامه ریزی و مشارکت همگانی داشت.

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران با اشاره به این که استان از نظر توزیع گاز در کشور سرآمد است و سالانه ۷ میلیارد مترمکعب گاز مصرف می کند گفت: هم اکنون ۹۶ درصد جمعیت استان مازندران در قالب یک میلیون و ۳۳۴ هزار مشترک از نعمت گاز طبیعی برخوردارند.

به گفته وی، هم اکنون از ۵۸ شهر استان، ۵۵ شهر معادل ۹۹,۴ درصد جمعیت شهری و از ۳ هزار و ۶۱۹ روستای سطح استان نیز یک هزار و ۹۹۸ روستا معادل ۹۲ درصد جمعیت روستایی استان تحت پوشش گاز قرار دارند.

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران ادامه داد: در حال حاضر ۱۹ هزار و ۹۵۱ کیلومتر شبکه گازرسانی و ۷۵۴ هزار و ۱۷۵ کیلومتر انشعاب در سطح استان اجرایی شده است.

احمدپور در زمینه ایستگاه تقویت فشار گاز تنگه لته ساری افزود: اتفاقی که امروز در این زمینه افتاده است سبب تحول جدی در گازرسانی به منطقه شده و موجب برون‌رفت یکی از چالش‌های عظیم این بخش شده است.

وی اظهار داشت: همواره از سال‌های پبش در استان از لحاظ گاز دچار مشکل بوده‌ایم ولی با افتتاح این ایستگاه دیگر شاهد مشکلی در بخش گازرسانی به روستاهای منطقه نخواهیم بود.

احمدپور بیان داشت: با توجه به تمهیدات شرکت ملی گاز ایران و شرکت مهندسی و توسعه گاز با اجرا و افتتاح خط ۴۲ اینچ دامغان- کیاسر به ساری و نکا مشکل افت فشار و یا قطع گاز در شمال کشور را تا حدود زیادی حل کرده است و انشا ا… ما در فصل سرما همانند سال های گذشته با مشکل افت فشار گاز مواجه نخواهیم بود.

وی افزود: هرچند مردم و مشترکین عزیز باید همواره در مصرف این انرژی پاک نهایت صرفه جویی را  داشته باشند تا شرکت گاز استان بتواند همانند سال‌های قبل از مشکلات و بحران‌ها سربلند بیرون بیاید.

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران تصریح کرد: در بحران های گذشته با تلاش های مدیریت و پرسنل زحمتکش شرکت گاز و کمک و حمایت مردم و مشترکین عزیز با رعایت و مصرف بهینه در سخت ترین شرایط تلاش شد تا گاز مشترکین بویژه مشترکین خانگی پایدار و برقرار بماند.

احمدپور با بیان اینکه میزان گاز مصرفی مشترکان خانگی در نیمه اول سال جاری ۷۷۶ میلیون متر مکعب و در بخش تجاری ۹۷ میلیون متر مکعب بوده است بیان داشت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته در مجموع ۸٫۲ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: همچنین در ماه جاری روزانه به طور متوسط در بخش خانگی ۳۳۵ هزار مترمکعب در روز و در بخش تجاری ۴۲ هزار مترمکعب گاز مصرف شده است.

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو