کد خبر: 10074

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۱۶ - ۱۲:۲۸

نماینده فدراسیون بین المللی شطرنج

ایران میزبان رقابت های جهانی شطرنج ۲۰۱۷

تیتر 3 » وقتی مجمع عمومی میزبانی رقابت های جهانی ۲۰۱۷ را به ایران تفویض کرد ، سایر اعضای فدراسیون، کوچک ترین اعتراضی در این خصوص نداشتند.

شطرنج

به گزارش تیتر ۳ : نماینده فدراسیون جهانی شطرنج می گوید: ایران سال گذشته میزبان جایزه بزرگ شطرنج بود و عملکرد خوبش در میزبانی موجب شد هیچ اعتراضی به میزبانی ایران وجود نداشته باشد.

 نماینده فدراسیون جهانی شطرنج

جفری بورگ که امروز همراه با مهرداد پهلوان زاده رئیس فدراسیون شطرنج ایران در نشست مطبوعاتی حاضر شده بود، تصریح کرد: وقتی مجمع عمومی میزبانی رقابت های جهانی ۲۰۱۷ را به ایران تفویض کرد ، سایر اعضای فدراسیون، کوچک ترین اعتراضی در این خصوص نداشتند.
نماینده فدراسیون جهانی افزود: در روز نخست حضور در تهران ، دیداری با معاون توسعه ورزش های قهرمانی و حرفه ای وزیر ورزش و جوانان داشتم و تفاهم نامه ایی برای این میزبانی به امضا رسید. من باور دارم که ایران میزبان خوبی برای این رقابت ها است.
بورگ همچنین گفت: تماس های زیادی از رسانه های مختلف درباره حجاب در ایران داشتیم، اما فدراسیون بین المللی شطرنج (فیده) همه را متقاعد می کند که شطرنج بازان باید به قوانین کشورها احترام بگذارند.
این نماینده فدراسیون بین المللی اضافه کرد: طی ۱۰روز آینده مشخص می شود که چه بازیکنانی شرکت می کنند و هر شطرنج بازی که انصراف بدهد ما از نفرات ذخیره برای شرکت در این رقابت ها دعوت می کنیم.
هویفان شطرنج باز زن مطرح جهان از شش ماه پیش انصرافش را اعلام کرد و البته این انصراف به دلیل حجاب نبود، بلکه وی با ساختار این رقابت ها مشکل دارد.
در ادامه بورگ خاطر نشان کرد: تاکنون در عمل هیچ اعتراضی به طور رسمی به فیده اعلام نشده است و اعتراض ها نیز از طریق صفحه های شخصی بوده که فدراسیون بین المللی نیز در قبال این اظهارات شخصی پاسخگو نیست.
وی تصریح کرد: فیده برای میزبانی با خیلی کشورها صحبت کرد، اما در نهایت ایران انتخاب شد؛ زیرا ایران شایستگی این میزبانی و حتی توانایی میزبانی برای سایر رشته ها را نیز دارد.
نماینده فدراسیون جهانی در پاسخ به اینکه فیده برای برگزاری این میزبانی چه حمایتی خواهد کرد، گفت:
شطرنج رشته گرانی برای میزبانی نیست و ایران متخصصان صاحب نامی در این رشته دارد و از نظر فنی این فدراسیون هیچ مشکلی در زمینه برگزاری ندارد .
نماینده فدراسیون جهانی در بخش دیگری از سخنانش گفت: سارا خادم الشریعه می تواند الگوی شایسته ای برای شطرنج بازان باشد و از طرفی سطح شطرنج در ایران چه در بخش زنان و چه مردان بالاست.
بورگ ادامه داد: بازیکنان با الگوگرفتن از خادم الشریعه و احسان قائم مقامی می توانند به سطح بالایی از شطرنج دست یابند.
وی همچنین افزود: ایران با جذب حامیان مالی و ظرفیت های موجود، می تواند پیشرفت خوبی در این رشته داشته باشد.
بورگ با اشاره به اینکه شطرنج رشته جوانی است، گفت: در تیم زنان ایران شطرنج بازان رده سنی جوانان حضور دارند و این میزبانی می تواند پیشرفت زیادی برای شطرنج ایران به ارمغان آورد.
تفاهم نامه میزبانی رقابت های قهرمانی شطرنج زنان ۲۰۱۷ جهان ، روز گذشته (دوشنبه ) با حضورنصرالله سجادی معاون توسعه ورزش های قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان ، جفری بورگ نماینده فدراسیون بین المللی و مهرداد پهلوان زاده در وزارت ورزش و جوانان به امضا رسید.
رقابت های شطرنج قهرمانی بانوان جهان ۱۸ بهمن تا ۱۰ اسفند امسال و با حضور ۶۴ زن برتر شطرنج جهان به میزبانی تهران برگزار می شود.
ایران سال گذشته نیز میزبان رقابت های جایزه برزگ زنان جهان بود و سارا سادات خادم الشریعه عنوان نایب قهرمانی این رقابت ها را بدست آورد.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو