کد خبر: 8432

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۲۷ - ۷:۵۴

بعیدی نژاد

ایران در میان بزرگترین قدرتهای انرژی هسته‌ای جهان

سفیر ایران در بریتانیا نوشت: ایران که برای سالهای سال نمیتوانست در جمع بین المللی شرکتها و کمپانیهای عمده جهانی در توسعه انرژی هسته ای حضور یابد

بعیدی نژاد

تیتر ۳: سفیر ایران در بریتانیا نوشت: ایران که برای سالهای سال نمیتوانست در جمع بین المللی شرکتها و کمپانیهای عمده جهانی در توسعه انرژی هسته ای حضور یابد، امروز در بالاترین سطح در جلسه بین المللی انجمن جهانی هسته ای که در لندن برگزار میشود شرکت نمود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در بریتانیا در یادداشتی در تلگرام نوشت:

امروز یک تحول مهم در خصوص ارتقاء بحث صنعت هسته ای ایران در دوره پسابرجام  اتفاق افتاد. ایران که برای سالهای سال نمیتوانست در جمع بین المللی شرکتها و کمپانیهای عمده جهانی در توسعه انرژی هسته ای حضور یابد، امروز در بالاترین سطح در جلسه بین المللی انجمن جهانی هسته ای که در لندن برگزار میشود شرکت نمود.

در این انجمن همه بزرگان توسعه جنبه های مختلف انرژی هسته ای از ۳۵ کشور جهان جمع هستند، جمعی که کشورهای آنها جمعا بیش از ۸۰ درصد جمعیت جهان را تشکیل میدهند. کمپانیها و شرکتهای غول هسته ای مانند “روس اتم” از روسیه، “یورنکو” از اروپا، آژانس های انرژی اتمی از چین، آمریکا، ژاپن، انگلستان، فرانسه، قزاقستان و البته حالا ایران در انجمنی گرد آمده اند تا در خصوص جنبه های مختلف بکارگیری از انرژی هسته ای از استخراج سنگ معدن اورانیوم گرفته تا غنی سازی اورانیوم، و تولید مواد غنی شده و تولید سوخت هسته ای تا انبار کردن و انهدام سوخت مصرف شده با هم به تبادل نظر و همکاری بپردازند. این انجمن با تشکیل گروههای کاری همه ساله کمک زیادی به استفاده بهتر و موثرتر از انرژی هسته ای میکند.

شرکت ایران در این اجلاس بخوبی می رساند که پیشرفت دانشمندان هسته ای کشورمان که پیچیده ترین قله های دانش هسته ای را فتح کرده اند، حالا در دوره پسابرجام بیش از پیش مورد تقدیر کشورهای بزرگ جهان قرار می گیرد و این انجمن به همین دلیل از آقای دکتر صالحی بعنوان ریاست سازمانی که درتمامی عرصه های هسته ای از استخراج معدن اورانیوم تا تولید سوخت هسته ای تا انبار و سوخت مصرف شده برنامه های مدونی دارد، برای شرکت و سخنرانی در انجمن دعوت بعمل می آورد. خوشحالیم که در دوره پسابرجام شاهد حضور ایران در عالیترین سطح همکاریهای فنی و علمی توسعه انرژی هسته ای هستیم که خود به استفاده دانشمندان ایرانی از آخرین فن آوریهای جهان کمک خواهد نمود.

 

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو