کد خبر: 73147

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۰۳ - ۱۶:۴۵

دلاور بزرگ نیا خبر داد:

ایجاد ۴۰ فرصت گردشگری با بهره‌برداری از ۱۲ دفتر خدمات مسافرتی در مازندران

تیتر 3: دلاور بزرگ نیا مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت:همزمان باروز جهانی گردشگری و هفته گردشگری ۱۲ دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی ...
دلاور بزرگ نیا

تیتر ۳: دلاور بزرگ نیا مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت:همزمان باروز جهانی گردشگری و هفته گردشگری ۱۲ دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی به بهره برداری می‌رسد و به فهرست دفاتر تورستی استان اضافه می‌شود.

وی با بیان اینکه ۱۸۷ دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی در مازندران وجود دارد، افزود: با افتتاح این دفاتر به ۴۰ فرصت شغلی در حوزه گردشگری ایجاد می‌شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: در روز جهانی گردشگری ۳ دفترخدمات مسافرتی در ساری،۲ دفتر در شهر‌های بابلسر، محمودآباد و نوشهر و یک دفتر توریستی در شهر‌های بابل، رویان و رامسر نیز جمعا به ارزش ۶۳۰۰ میلیون ریال سرمایه گذاری به بهره برداری می‌رسد.

بزرگ نیا با اشاره به اینکه مازندران با وجود آثار تاریخی بیشمار، مناطق گردشگری، طبیعت بکر و بی نظیر خود از استان‌های شاخص در حوزه گردشگری محسوب می‌شود، افزود: دفاترخدمات مسافرتی و جهنگردی از جمله تاسیسات گردشگری است که می‌تواند با فراهم کردن زمینه ارتباطی با دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی داخل و خارج از کشور و ایجاد تعامل و ارتباط بیشتر در راستای جذب گردشگران فعالیت کنند.

وی گفت: دفترخدمات مسافرتی به عنوان واسطه میان عرضه کننده برنامه سفر در قالب تور و متقاضی به عنوان استفاده کننده از این پکیج‌های سفر نقش پررنگی در صنعت گردشگری ایفا می‌کنند؛ گفت: ارائه اطلاعات درست برای بهتر گذارندن سفر گردشگران و ایجاد انگیزه برای سفر به یک منطقه نیز از دیگر وظایف آژانس‌های مسافرتی است.

وی ازمشارکت درهدف سازی سفر به عنوان یکی از مهمترین وظایف دفاتر خدمات مسافرتی یاد کرد و گفت: پیش بینی انگیز‌های سفر و برنامه ریزی مدون برای اجرای آن توسط دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی نقش قابل توجهی در جذب گردشگر به یک منطقه دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه سهم دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی در جذب گردشگر بیش از دیگر تاسیسات گردشگری است و رونق گردشگری و جذب گردشگر بیشتر با ایجاد رقابت و تنوع بخشیدن به خدمات امکان پذیر است، افزود: آژانس‌های توریستی باید تلاش کنند جاذبه‌ای جدید و یا پدیده‌ای بکر را به مردم و گردشگران معرفی کنند تا در این عرصه رقابتی پیروز شوند.

بزرگ نیا از برگزاری برنامه بزرگداشت روز جهانی جهانگردی و افتتاح طرح‌های گردشگری با حضور مدیران ارشد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مازندران خبر داد و گفت: این برنامه در نیمه دوم مهرماه در مازندران برگزار می‌شود.

وی افزود: ۵ مهرماه همزمان با روز جهانی گردشگری زنگ گردشگری در مدارس استان با شعار گردشگری پایدر، ابزاری برای توسعه به عنوان یکی از مهمترین شاخص‌های توسعه استان به صدا درمی آید./خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو