کد خبر: 12685

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۱۷ - ۲۱:۴۴

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:

ایجاد منطقه آزاد بهترین فرصت برای توسعه استان مازندران است

به گزارش تیتر ۳ » رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تقویت همدلی بین نمایندگان استان گفت: ایجاد منطقه آزاد بهترین فرصت برای توسعه استان مازندران است.

علی محمد شاعری

به گزارش تیتر ۳ » علی محمد شاعری صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه مازندران در فرمانداری بهشهر اظهار داشت: شرق استان بیشترین بیکاری را در استان دارند و بسیاری از شاخص‌های زیربنایی در این منطقه از طریق منطقه آزاد امیرآباد تقویت شده است.

وی افزود: هم اکنون ۳۰ درصد اراضی استان در شرق مازندران است و بسیاری از امکانات زیربنایی، توسعه صنعتی و حمل و نقلی در این منطقه با ایجاد بندر امیرآباد محقق شده است.

عضو مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به اینکه بسیاری از اراضی شرق استان مناسب برای توسعه صنعتی است افزود: موافقت اولیه برای احداث شهرک‌های صنعتی در سطح هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی مازندران صورت گرفته است.

شاعری با بیان اینکه بزرگ‌ترین نیروگاه تولید انرژی کشور در شرق استان وجود دارد افزود: بندر امیرآباد سومین بندر کشور به لحاظ امکانات زیرساختی است.

وی با اعلام اینکه شرق استان به لحاظ برخورداری از شاخص‌های توسعه‌ای در رتبه‌های آخر استان قرار دارد افزود: اکنون با ایجاد منطقه آزاد بسیاری از معضلات اجتماعی و اقتصادی در منطقه برطرف می‌شود.

شاعری در مورد ایجاد منطقه آزاد امیرآباد گفت: تمامی شاخص‌های توسعه زیرساختی، حمل و نقل ریلی، دریایی و زمینی در این بندر فراهم بوده و زیرساخت‌های لازم برای توسعه دارد.

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مبنای تصمیم‌گیری نمایندگان استان برای ایجاد منطقه آزاد در سه نقطه استان غیرکارشناسی بوده است افزود: تصمیم غیرکارشناسی برای مازندران سم است.

وی با اعلام اینکه مناقشات سیاسی و کشمکش‌های محلی سبب عقب ماندگی‌های بیشتری در استان خواهد شد افزود: عواید منطقه آزاد برای کل مازندران حاصل خواهد شد.

عضو مجمع نمایندگان مازندران با بیان اینکه سه منطقه در استان برای ایجاد منطقه آزاد امکان‌سنجی شده است گفت: بهترین نقطه برای ایجاد منطقه آزاد در مازندران امیرآباد بوده است.

شاعری بیان کرد: به واسطه برخی اظهارنظرهای کارشناسی مسئولان اداری و نمایندگان مجلس استان مازندران ۳۰ سال از قطار توسعه عقب مانده است.

وی با تاکید بر ایجاد همدلی بین نمایندگان مجلس از طریق رسانه‌ها افزود: منطقه آزاد بهترین فرصت برای توسعه استان مازندران است.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو