کد خبر: 12720

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۱۸ - ۸:۲۰

استاندار مازندران :

ایجاد منطقه آزاد برای توسعه مازندران ضروری است

تیتر 3 » استاندار مازندران گفت: بحث ایجاد منطقه آزاد به لحاظ زیرساختی و توسعه اشتغال در استان از ضروریات به شمار می‌رود.

منطقه آزاد بندر امیرآباد

به گزارش تیتر ۳ » ربیع فلاح جلودار : با توجه به اینکه در اکثر استان‌های کشور منطقه آزاد تشکیل‌شده است، ایجاد آن در مازندران به دلیل داشتن پهنه ۴۴۰ کیلومتری ساحل دریا، همسایگی با چهار کشور حاشیه خزر، نزدیکی به پایتخت و شرایط جغرافیایی از اولویت‌های مهم برای توسعه زیرساخت‌ها و اشتغال به شمار می‌رود.

وی بابیان اینکه منطقه آزاد در گیلان، گلستان، خراسان رضوی و جنوبی و شمالی تشکیل‌شده است، ادامه داد: در مازندران دو منطقه ویژه داریم و با توجه به زیرساخت‌ها تمایل داشتیم سه منطقه آزاد در استان داشته باشیم ولی دولت به دلیل محدودیت‌هایی که داشته یک منطقه را به‌عنوان منطقه آزاد مصوب کرده و اولویت آن با امیرآباد بوده است.

وی در پاسخ به وجود چندصدایی درباره منطقه آزاد امیرآباد گفت: همه کارشناسان و اهل‌فن این منطقه را تأیید می‌کنند و کلیات این طرح نیز از سوی دولت تصویب‌شده است و پس از بررسی در دولت به مجلس فرستاده می‌شود.

استاندار مازندران یادآور شد: ما باید ببینیم که ظرفیت منطقه آزاد در کدام مجموعه و منطقه وجود دارد و شرق و غرب استان برای ما یکنواخت است اما برخی دوستان بر این باورند که علاوه بر امیرآباد، باید منطقه آزاد در دیگر مناطق استان نیز ایجاد شود.

استاندار مازندران درباره طرح جامع سیلاب گفت: طرح جامع پیشگیری از سیلاب برای اولین بار در دولت تدبیر و امید و در سال ۹۳ به تصویب رسید و ۱۲۵ میلیارد تومان اعتبار برای آن در نظر گرفته شد اما درصدی از اعتبار در سالهای ۹۳ تا ۹۵ تخصیص داده‌شده است.

فلاح جلودار تصریح کرد: انتظار داریم که نیازهای اعتباری طرح جامع سیلاب تأمین شود تا بتوانیم درزمینهٔ کاهش سیلاب‌ها و پیشگیری برنامه‌ریزی کنیم این درحالی‌که در سه سال گذشته به‌رغم سیلاب‌های متعدد، خسارت جانی نداشته‌ایم./مهر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو