کد خبر: 4962

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۴/۰۹ - ۱۱:۵۰

اژه ای: عده ای پیغام دادند که حاضرند بدهی بابک زنجانی را بپردازند…

  شرق پرس: حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی‌ا‌ژه‌ای در نشست خبری روز دوشنبه درباره آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی، گفت: در مورد متهمی که ...

 

اژه ای با بیان اینکه بخشی از اموال زنجانی به مزایده گذاشته شده ولی هنوز به فروش نرفته‌اند، افزود: افرادی از داخل و بیرون کشور که سه دسته هستند پیغام دادند یا مستقیما مراجعه کرده و اعلام کردند که حاضرند بدهی متهم را بپردازند و اموال او به نام آنها شود که این در حال بررسی است.

 

شرق پرس: حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی‌ا‌ژه‌ای در نشست خبری روز دوشنبه درباره آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی، گفت: در مورد متهمی که مربوط به وزارت نفت است چهار نفر بازداشت هستند یعنی غیر از متهم اصلی، سه نفر دیگر بازداشت شده‌اند.

وی با بیان اینکه مدیرعامل بانک مسکن بازداشت شده است، ‌افزود: از تعدادی از مدیران بانک‌های ملت، مسکن، مرکزی، وزارت نفت و تعدادی از مدیران قبلی و فعلی تحقیق شده است و اینها با قرار مناسب آزاد شده‌اند.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: متهم در این پرونده رسما و به طور مکتوب اعلام کرده است که حاضرم کل اموال من را ارزیابی کنید. اگر می‌خواهید آنها را همین الان بفروشید، اگر نه همه آنها را در اختیار دولت و وزارت نفت قرار بدهم یا به نام آنها سند صادر کنم.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: ۳۴ هیات کارشناسی برای ارزیابی املاک بابک زنجانی تعیین شده است.

وی با بیان اینکه بخشی از اموال زنجانی به مزایده گذاشته شده ولی هنوز به فروش نرفته‌اند، افزود: افرادی از داخل و بیرون کشور که سه دسته هستند پیغام دادند یا مستقیما مراجعه کرده و اعلام کردند که حاضرند بدهی متهم را بپردازند و اموال او به نام آنها شود که این در حال بررسی است.

محسنی‌اژه‌ای گفت: اگر اینها بتوانند اموال را با قیمت مناسب بردارند و با شرایط مناسبی پرداخت کنند کار خوبی است و مسلما در رسیدگی به پرونده تسریع خواهد شد اما اگر دولت و وزارت نفت حاضر نباشند و با مشتریانی که پیدا شده‌اند به نتیجه نرسند طبیعی است که رسیدگی به پرونده طولانی‌تر می‌شود.

به گزارش تابناک, سخنگوی قوه قضاییه با تاکید بر اینکه طولانی شدن رسیدگی به برخی پرونده‌ها در اختیار قاضی نیست، گفت: در رابطه با همان زمینی که در ایران زمین در غرب تهران قبلا به آن اشاره شده باید گفت که قبل از بازداشت ایشان این زمین یک نوبت کارشناسی شده و قیمت آن ۸۲۱ میلیارد تومان تعیین شده است. در نوبت دیگر این زمین کارشناسی شده و قیمت آن ۱۷۰۰ میلیارد تومان تعیین شده است. اخیرا بار دیگر کارشناسی انجام شده و قیمت زمین ۷۴۵ میلیارد تومان تعیین شده است. عنایت کنید در مورد یک زمین در فاصله نه چندان دور با سه کارشناسی با این اختلاف فاحش قیمت مواجه هستیم.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو