کد خبر: 4778

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۴/۰۶ - ۶:۲۵

اولین آکادمی تخصصی فوتسال مازندران در گلوگاه راه اندازی شد

به گزارش شرق پرس, کاپیتان سابق تیم ملی فوتسال در این آِین گفت : توانایی های ذاتی جوانان گلوگاهی در رشته ورزشی فوتسال با ارائه ...
شهرداری ساری
در آیین راه اندازی این آکادمی که به نام  شهید اسماعیلی نام گذاری شد ، طاها مرتضوی محمود لطفی, مرتضی عظیمایی علی رهنما از ملی پوشان سابق فوتسال ایران حضور داشتند.

به گزارش شرق پرس, کاپیتان سابق تیم ملی فوتسال در این آِین گفت : توانایی های ذاتی جوانان گلوگاهی در رشته ورزشی فوتسال با ارائه آموزش های نوین و تربیت علاقه مندان در مدارس تخصصی،شکوفا خواهد شد .

وحید شمسایی افزود : این شهر کوچک مازندران ، مملو از استعدادهای کم نظیر است که اگر بدرستی این ظرفیت ها شناسایی شود،نسلی قدرتمند از فوتسالیست ها به ورزش کشور معرفی خواهد شد.

وی ادامه داد : در شرایطی که بسیاری از استان های بزرگ کشور، دارای تیمی در رده های بالای لیگ فوتسال کشور نیستند و سال ها است که در حسرت آن می سوزند، جوانان این شهر با استفاده حداکثری از کمترین امکانات موجود، خود را به سطح اول فوتسال کشور رساندند و با نامدارترین تیم ها رقابت کردند.

ملی پوش اسبق تیم ملی فوتسال گفت : راه اندازی اولین آکادمی تخصصی فوتسال مازندران در این شهر ، نوید بسیار مناسبی برای علاقه مندان فراوان این شهر است تا از این طریق بتوانند خود را به دروازه های شهرت و موفقیت در فوتسال ایران و جهان برسانند .

شمسایی افزود : در سال های اخیر فوتسال ایران ، به رشد مطلوبی رسیده است اما آن چه بیش از همه باید در دستور کار قرار بگیرد، توجه به ارائه آموزش های اصولی از رده های سنی پایه به علاقه مندان است .

وی گفت : راه اندازی این گونه مدارس تخصصی ، بهترین راه کار برای شناسایی استعدادها و هدایت آن ها در مسیر رسیدن به موفقیت و افتخار است .

گلوگاه ، شرقی ترین شهر مازندران است و به رغم آن که دارای امکانات اندک ورزشی است ، تیم فوتیال فجر قائم این شهر ، در سال ۸۵ موفق به صعود به لیگ برتر فوتسال کشور شد .

این تیم در این رقابت ها ، پس از آن که موفق به کسب امتیازات لازم در نیم فصل اول نشد، ˈ سیدمهدی ابطحی ˈ مربی نامدار فوتسال ایران را به عنوان سرمربی به خدمت گرفت .

ابطحی اگر چه امتیازات فراوانی در نیم فصل دوم کسب کرد اما فاصله فراوانی که در نیم فصل اول میان این تیم و دیگر تیم های بالای جدول ایجاد شده بود ، مانع از بقای فجر قائم گلوگاه در لیگ برتر کشور شد .

صعود تیم فوتسال فجر قائم گلوگاه به لیگ برتر فوتسال ، دوران اوج شکوفایی فوتسال این شهر بود، اما به دلیل نبود بودجه مناسب و نداشتن بازیکن با تجربه ، این تیم در پایان اولین فصل حضور در لیگ برتر ، به رقابت های دسته اول فوتسال کشور سقوط کرد و با ادامه دادن روند نزولی خود و با واگذاری امتیاز به خریداری از استان گلستان ، از فوتبال حرفه ای کشور خداحافظی کرد.

فوتسال گلوگاه قابلیت تبدیل شدن به قطب فوتسال مازندران را دارد، اما مشکل کمبود اعتبار برای تیم های این شهر ، همچنان به قوت خود باقی است و به رغم برخورداری از سالن های ورزشی مناسب، تاکنون تیم های این شهر موفق به یافتن حامی مالی توانمندی که هزینه های تیم داری حرفه ای در لیگ فوتسال کشور را تقبل کند ، پیدا نکرده اند.

به گزارش ایرنا, آغاز فعالیت رسمی اولین مدرسه فوتسال مازندران در گلوگاه می توانند نوید بخش آینده درخشان برای این شهر کوچک باشد .

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو