کد خبر: 3006

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۱۱ - ۱۲:۱۸

انعکاس خبری کارآفرینی زن ایرانی با پرورش کروکودیل در رسانه های خارجی + عکس

  به گزارش شرق پرس، پایگاه اطلاع رسانی ویندسور استار (Windsorstar) نوشت: درشرایطی که رهبران ایران بر "اقتصاد مقاومتی" تاکید می کنند، یک بانوی ...


“نوپک”، اولین و تنها مزرعه‌ی پرورش کروکودیل در ایران است. این مزرعه کروکودیل، در جزیره هنگام (نزدیک جزیره قشم) قرار دارد و مدیریت آن را مژگان روستایی بر عهده دارد.

 

به گزارش شرق پرس، پایگاه اطلاع رسانی ویندسور استار (Windsorstar) نوشت: درشرایطی که رهبران ایران بر “اقتصاد مقاومتی” تاکید می کنند، یک بانوی کارآفرین ایرانی با پرورش کروکودیل سعی دارد، به افزایش صادرات کشور کمک کند. مزرعه پرورش کروکودیل خانم روستایی، اولین مجموعه از این نوع است که در قشم، جزیره جنوبی خلیج فارس، فعالیت می کند.

در مزرعه “نوپک”، نمایشگاهی از کروکودیل‌ها نیز ساخته شده تا بازدیدکنندگان بتوانند از نزدیک آن ها را تماشا کنند.ویندسور استار افزود: این مورد یکی از غیرعادی ترین مثال هاست که حمایت ایرانی ها از برنامه جمهوری اسلامی در پیگیری “اقتصاد مقاومتی” را نشان می دهد. هدف از این برنامه، ایجاد شغل و مقابله با تحریم ها از طریق گسترش صادرات می باشد.

روزنامه آمریکایی سان هرالد (Sunherald) نیز گزارشی را به این موضوع اختصاص داده می نویسد: مزرعه کروکودیل، فرصت بارزی برای کسب و کار در ایران به حساب نمی آید و کروکودیل هم بومی این کشور نیست. علاوه بر این، گوشت آن حرام بوده و در منزل ایرانی ها سرو نمی شود. اما همه اینها نتوانستند جلوی بانوی شجاع ایرانی را بگیرند و وی وارد تجارتی شد که شاید بیشتر ایرانی ها ترجیح دهند از آن خودداری کنند.

روزنامه دیلی استار (Dailystar) چاپ بیروت، هم در خبری به نقل از آسوشیتدپرس (AP) آورده است: هدف اصلی آغاز این شغل، استفاده از چرم کروکودیل و تولید کیف، کفش و کمربند بوده است. این محصولات با کیفیت را می توان در بازارهای داخلی و خارجی به فروش رساند.


رهبران ایران در سال های گذشته به دنبال کاهش وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی بوده و این هدف را از طریق توسعه صادرات غیر نفتی دنبال می کنند. این در شرایطی است که تحریم های غرب، به اقتصاد ایران ضربه زده است.


“نوپک”، اولین و تنها مزرعه‌ی پرورش کروکودیل در ایران است. این مزرعه کروکودیل، در جزیره هنگام (نزدیک جزیره قشم) قرار دارد و مدیریت آن را مژگان روستایی بر عهده دارد. وی درباره چگونگی آغاز به کار این مزرعه کروکودیل گفته: رشته تحصیلی من جانور شناسی است. علاقه زیاد باعث تصمیم این کار شد. از سال ۱۳۸۶ شروع به گرفتن مجوزها کردیم و از سال ۱۳۸۹ مزرعه‌داری را شروع کردیم.

جام

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو