کد خبر: 11353

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۲۸ - ۱۷:۴۷

فوق تخصص جراحي قفسه سينه دانشگاه علولپزشکي بابل:

انجام عمل جراحی برداشتن غده تیموس به روش بسته (کم تهاجمی)برای اولین بار در مازندران

تیتر 3 » براي اولين بار درشمال کشور انجام عمل جراحي برداشتن غده تيموس به روش بسته (کم تهاجمي) در بيمارستان روحاني بابل.

جراحی تیموس

به گزارش تیتر ۳: دکتر_رامین_نصرتی فوق تخصص جراحی قفسه سینه این مرکز و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به انجام عمل جراحی برداشتن غده تیموس به روش بسته (کم‌تهاجمی) در بیمارستان روحانی بابل برای نخستین‌بار در شمال کشور، اظهار کرد: این عمل جراحی بر روی بیمار  ۵۲ ساله که اختلال در بلع و افتادگی پلک داشت انجام شد.

دکتر رامین نصرتی افزود: با توجه به اینکه یکی از درمان‌های کمک کننده در میاستنی گراویس همزمان با درمان‌های دارویی، جراحی و خارج کردن غده تیموس تیمکتومی است این بیمار نیز کاندیدای این عمل شد.

فوق‌تخصص جراحی قفسه سینه بیمارستان آیت‌الله روحانی(ره) بابل تصریح کرد: برای انجام جراحی و خارج کردن غده تیموس روش مرسوم، استرنوتومی میانی و باز کردن جناغ از وسط است ولی طی سال‌های اخیر با استفاده از روش‌های کمتر تهاجمی از طریق توراکوسکوپی (VATS) توسط سه برش کوچک یک و نیم سانتی‌متری، این عمل انجام می‌شود.

دکتر نصرتی با اشاره به اینکه این روش برای نخستین‌بار در شمال کشور در این مرکز با همراهی و حضور دکتر شادمهر استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و دکتر نیک‌بخش فوق‌تخصص جراحی قفسه سینه این مرکز انجام شد، خاطرنشان کرد: مزیت این روش به روش باز، کم بودن مدت بستری، کاهش درد پس از عمل، کم بودن سایر عوارض از جمله بحران میاستنی گراویس و همچنین کوچک بودن برش محل عمل است.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل در پایان گفت: تمام امکانات مورد نیاز برای انجام این عمل جراحی در این بیمارستان فراهم بوده و دیگر نیازی نیست مردم مازندران و بابل برای درمان به تهران مراجعه کنند.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو