کد خبر: 2065

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۱۶ - ۱۲:۲۱

انتقام، انگیزه آتش سوزی در ویلای مازندران

  شرق پرس: کیومرث حمزه صورتی در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به جزئیات وقوع این حادثه گفت: از ساعت  7 صبح ...

 

دادستان نوشهر جزئیات آتش سوزی عمدی ویلایی در ایام عید در شهرستان و قتل چهار تن از ساکنین این ویلا را تشریح کرد.

 

شرق پرس: کیومرث حمزه صورتی در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به جزئیات وقوع این حادثه گفت: از ساعت  ۷ صبح روز حادثه  با حضور محمد نجارصادقی، بازپرس شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب نوشهر در محل حادثه، تحقیقات پلیسی و قضایی برای کشف راز این جنایت شروع شد و در بررسی‌های نخست مشخص شد که عامل آتش‌سوزی، پس از ورود به حیاط ویلا، در ورودی ساختمان را با استفاده از قفل کامپیوتری و همچنین زنجیر موتور بسته بود تا کسی نتواند از ساختمان خارج شود.

حمزه صورتی افزود: عامل آتش‌سوزی ویلای دزدک سپس شلنگ گاز را بریده و به داخل ساختمان انداخته بود تا فضای داخل خانه را گاز پر کند و عامل حادثه پس از این اقدام شروع به پاشیدن بنزین به داخل ویلا و نقاط مختلف آن کرده و در نهایت نیز آنجا را آتش زده و متواری شده بود.

وی ادامه داد: وجود گاز در داخل خانه باعث وقوع انفجار شده و همین باعث شده بود که ۴نفر از ساکنان ویلا در همان لحظات اولیه جانشان را از دست بدهند.این افراد افخم السادات حسینی(مجری تلویزیون) و همسر وی و عروس آنها بودند که به همراه پدر صاحب ویلا جان باختند اما ۷نفر دیگر با کمک مردم و آتش‌نشانان نجات یافتند و به بیمارستان منتقل شدند.

وی خاطرنشان کرد: با مشخص شدن عمدی بودن حادثه، تحقیقات برای شناسایی عامل جنایت شروع شد.

دادستان نوشهر اضافه کرد: صاحب ویلا زن جوانی بود که اعتقاد داشت عامل آتش‌سوزی، شوهر سابق او بوده است و این زن ۱۰سال پیش با مردی ازدواج کرده بود اما پس از سال‌ها زندگی مشترک، به‌خاطر اختلافاتی که داشتند، خرداد سال ۹۲ بصورت توافقی از هم جدا شدند.

دادستان نوشهر افزود: براساس این توافق، ویلایی که آنها در روستای دزدک داشتند به زن جوان رسید اما پس از جدایی آنها، شوهر سابق مدام همسرش را تهدید می‌کرد که هر طوری شده ویلا را از او پس می‌گیرد و حتی بقیه کسانی که از حادثه جان سالم به در برده بودند نیز حرف‌های صاحب ویلا را تأیید کردند و همه مدعی شدند که داماد سابق خانواده، عامل این جنایت است.

وی تاکید کرد: با این اطلاعات بود که دستور بازداشت او صادر شد و مأموران با نیابت قضایی راهی تهران، جایی که مرد جنایتکار در آنجا زندگی می‌کرد، شدند.

حمزه صورتی ادامه داد: مأموران با شناسایی محل زندگی مهدی در تهران، با هماهنگی قضایی آنجا را محاصره و این مرد را نهم فروردین‌ماه در یک عملیات ضربتی در داخل آپارتمانش دستگیر کردند و او بلافاصله به نوشهر منتقل شد و پس از حضور در مقابل بازپرس پرونده به جنایت اعتراف کرد.

وی با اشاره به اعترافات مهدی عامل آتش سوزی ویلای دزدک نوشهر گفت: متهم در اعترافات خود گفته که از وقتی از همسرش جدا شده بود، از او و خانواده‌اش کینه به دل داشت چرا که خانواده‌اش را هم در جدایی‌ وی مقصر می‌دانست و برای همین تصمیم گرفته بود هر طوری شده از آنها انتقام بگیرد و با علم به اینکه می‌دانست که آنها در تعطیلات نوروز به همان ویلایی می‌روند که همسرش به‌عنوان مهریه گرفته بود؛ برای همین با یک دستگاه ال ۹۰ راهی آنجا شده تا نقشه‌اش را عملی کند.

وی تاکید کرد: عامل آتش سوزی قصد انتقام‌جویی از همسر و خانواده‌اش را داشته اما در این میان خانواده مجری صدا و سیما که از بستگان آنها بودند به همراه پدرزن سابقش کشته شدند.
دادستان نوشهر اضافه کرد: پس از اعترافات مرد جنایتکار، برای او قرار بازداشت موقت صادر شد و تحقیقات تکمیلی درخصوص این پرونده ادامه دارد.

وی با تشکر از بازپرس پرونده، سرهنگ کرمانی رئیس پلیس نوشهر و سرهنگ زال‌نژاد رئیس اداره آگاهی این شهر که در کمتر از ۷۲ساعت توانستند عامل جنایت را دستگیر کنند، خاطرنشان کرد: رسیدگی به پرونده در چارچوب قانون ادامه دارد و جنایتکار به سزای عملش خواهد رسید.

 حدود ساعت ۵ صبح هفتم فروردین ساکنان روستای دزدک با شنیدن صدای یک انفجار مهیب، از خانه‌های خود بیرون آمدند و با دیدن شعله‌های آتش که یک ویلا را در خیابان گاز شرقی واقع در این روستا دربرگرفته بود، به کمک ساکنان آن شتافتند و در داخل ویلا ۱۱نفر که برای گذراندن تعطیلات از تهران راهی نوشهر شده بودند، حضور داشتند و در این حادثه عمدی ۴ تن از اعضای خانواده جان دادند.

مهر

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو