کد خبر: 1502

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۲۰ - ۵:۲۰

انتقاد امام جمعه از بالا بودن آمار ازدواج دختران زیر۱۴ سال

به گزارش شرق پرس، حجت الاسلام حافظ زماني  در  جلسه شوراي فرهنگ عمومي شهرستان ملكان افزود: اين امر باعث بروز معضلات مختلف اجتماعي ...

 

 

امام جمعه ملکان (آذربایجان شرقی) از بالا بودن آمار ازدواج زودهنگام در میان دختران زیر ۱۴ سال دختران و فاصله سنی زوجین، به عنوان دو معضل مهم این شهرستان یاد کرد.

به گزارش شرق پرس، حجت الاسلام حافظ زمانی  در  جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ملکان افزود: این امر باعث بروز معضلات مختلف اجتماعی و پزشکی در منطقه شده و تاثیر بسزائی در بالا رفتن آمار طلاق و مرگ و میر مادران و نوزادان دارد.

وی با دعوت از پزشکان و روانشناسان جهت بررسی عواقب ازدواج های زودهنگام از دستگاه های مربوطه نیز خواست حدالامکان جلو این قبیل ازدواج ها گرفته شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی ملکان با بیان اینکه بخش اول خطبه های نمازجمعه این شهرستان اکثر هفته ها به امر مبارک ازدواج و ضرورت توجه به این سنت حسنه اختصاص می یابد افزود ولی ازدواج های زودهنگام با توجه به معضلات و خطراتی که برای خانواده ها و بخصوص دختران دارد نباید انجام شود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی ملکان نیز از برگزاری آموزش خانواده در مدارس این شهرستان با همکاری اداره آموزش و پرورش در خصوص اطلاع رسانی معضلات ازدواج های زودهنگام خبر داد و گفت به همیثن منظور کمیته ای نیز در دانشگاه پیام نور ملکان تشکیل شده است.

فرجی افزود: همچنین به همت اداره آموزش و پرورش ملکان مدرسه ای جهت دختران متاهل بمنظور جلوگیری از ترک تحصیل دایر شده است.

در ادامه جلسه روسای ثبت احوال ،کمیته امداد،بهزستی و شبکه بهداشت و درمان و فرمانده انتظامی شهرستان ملکان ضمن ارائه آماری بر آگاه نمودن خانواده ها از اثرات منفی ازدواج های زودهنگام توسط دستگاه های زیربط تاکید کردند./ایسنا

 

/انتهای خبر

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو