کد خبر: 17793

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۰۹ - ۱۶:۴۸

مدیرکل شهری استانداری مازندران:

انتخابات هیئت رئیسه شورای اسلامی مازندران فاقد وجاهت قانونی است

مدیرکل شهری و شوراهای استانداری مازندران گفت: با توجه به خارج شدن ۹ نفر از اعضای شورای استان از جلسه انتخابات هیئت رئیسه، رای گیری فاقد وجاهت قانونی است و باید مجددا برگزار شود.

به گزارش تیتر۳ به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران فرهاد عسکری اظهار داشت: با توجه به خارج شدن ۹ نفر از اعضای شورا از جلسه انتخابات هیئت رئیسه شورای اسلامی استان و از رسمیت افتادن جلسه، رای‌گیری فاقد وجاهت قانونی است و باید مجددا برگزار شود.

وی تاکید کرد: اگر چه در زمان آغاز جلسه تعداد اعضای حاضر دارای حد نصاب بوده ‌ولی خروج همزمان ۹ نفر از اعضا به منزله اعتراض به کاندیداتوری یکی از اعضا فرایند انتخابات را از رسمیت خارج ساخته است.

عسکری تصریح کرد: به استناد ماده ۱۵ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب ۷۵ با اصلاحات بعدی و ماده ۱۱ آئین نامه اجرایی تشکیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی مصوب ۱۳۷۸ جلسات شوراها با حضور دو سوم اعضای اصلی رسمیت یافته و تصمیمات با اکثریت مطلق آرای حاضرین معتبر است.

وی تاکید کرد :با عنایت به این قانون و عدم حضور دوسوم اعضا در زمان انتخابات عملا جلسه از رسمیت خارج شده و مصوبات شورا وجاهت قانونی نداشته و باید انتخابات دوباره برگزار شود.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو